Jano: Opäť sme bližšie k Francúzsku

Futbalisti Slovenska majú fantasticky rozbehnutú kvalifikáciu o postup na ME 2016 do Francúzska. Aj vo štvrtom zápase C-skupiny naplno bodovali, keď v Macedónsku vyhrali 2:0. Celý duel odohral aj obranca Ján Ďurica.

Zverenci trénera Jána Kozáka neohrozene kráčajú za premiérovým postupom na európsky šampionát v samostatnej ére. Po štyroch kvalifikačných zápasoch Slovensko senzačne bez straty bodu vedie tabuľku pred Španielskom, pričom na záverečný turnaj postupujú priamo prvé dva tímy. Slováci v Macedónsku ukázali opäť veľkú vnútornú silu a aj keď domáci v druhom polčase mali herne navrch, tak dvojgólové vedenie zásluhou Kucku a Nemca udržali. ,,Bol to náročný zápas, ale som rád, že sme ho zvládli. Máme to dobre rozbehnuté, ale do cieľa je ďaleko. Ešte nás čaká šesť duelov, v ktorých potrebujeme získať ešte veľa bodov,” povedal kouč Ján Kozák. Na svoj 71. zápas za Slovensko nastúpil obranca Ján Ďurica, ktorý odohral doposiaľ všetky súboje v tejto kvalifikácii a znovu podal výborný výkon. ,,Nebolo to jednoduché, ale ukázali sme bojovnosť a srdce a získali cenné víťazstvo. Opäť sme bližšie k Francúzsku, ale naše postavenie v tabuľke musíme potvrdiť ďalšími bodmi budúci rok,” reagoval Jano.

17. november 2014 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!