Malatyaspor - Trabzonspor (liga, 9.kolo)
  • 29.10.2017 - 19:30
    Trabzonspor - Galatasaray (liga, 10.kolo)

Jano: Víťazstvo nad Španielmi patrí celému národu!

Fantastický úspech sa vo štvrtok podaril slovenským futbalistom. V kvalifikačnom súboji o postup na ME 2016 zdolali v C-skupine favorizované Španielsko 2:1. Celý duel odohral aj obranca Ján Ďurica.

A práve po útočnom výjazde obrancu Jána Ďuricu a následnom faule otvoril strelou v 17. minúte skóre z priameho kopu záložník Juraj Kucka. Naši futbalisti umne vzdorovali favorizovanému Španielsku, ktoré malo územnú prevahu, ale v bránke chytal výborný Matúš Kozáčik. Hoci majstri sveta z roku 2010 v 83. minúte vyrovnali, tri minúty pred koncom hlavou rozhodol o senzačnom slovenskom triumfe Miroslav Stoch. ,,Je to fantázia, pocity sú skvelé. Toto víťazstvo patrí celému národu, sme šťastní, že do hľadiska prišlo toľko veľa ľudí. Ďakujeme im za podporu,” vyjadril sa Ján Ďurica, ktorý priznal, že súper mal hernú prevahu, ale napriek tomu nebodoval. ,,Na to sa nikto nebude pýtať, tento výsledok letí do sveta. Máme ďalšie tri body a ideme krok po kroku za svojim cieľom,” pokračoval obranca Lokomotivu Moskva, ktorý už myslí na nedeľňajší súboj v Bielorusku. ,,Ešte chvíľku sa môžeme radovať, ale potom už treba myslieť na zápas v Bielorusku, ktorý bude náročný. Verím, že ho zvládneme.”

10. október 2014 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor: