Trabzonspor - Genclerbirligi (liga, 4. kolo)
  • 17.09.2017 - 20:00
    Basaksehir - Trabzonspor (liga, 5. kolo)

Ural zmietli tromi gólmi

Futbalisti Lokomotivu Moskva potvrdili v 22. kole pozíciu favorita a doma hladko zdolali Ural 3:0. Obranca Ján Ďurica odohral celý zápas.

Železničiari po remízovom zakopnutí v minulom kole na pôde Permu nastupovali do stretnutia s Uralom s jasným cieľom. Nič iné, ako tri body ich nezaujímali a od úvodných minút začali napĺňať pozíciu favorita. Nováčik si už v 13. minúte strelil vlastný gól a o dve minúty neskôr už bolo 2:0 a o osude zápasu rozhodnuté. ,,Mali sme skvelý nástup do stretnutia, to prakticky aj rozhodlo o ďalšom priebehu. Hráči dodržiavali taktické pokyny, predviedli sme dobrý výkon a zaslúžene vyhrali,” vyjadril sa spokojný bieloruský kouč Leonid Kučuk.

Zostave Lokomotivu opäť odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Ján Ďurica, ktorého predzápasové slová sa do bodky naplnili. ,,Vravel som, že ak pristúpime k súboju zodpovedne, budeme hrať koncentrovane, tak tri body by nám nemali utiecť a to sa stalo. Máme na konte ďalšie víťazstvo a ideme ďalej za svojim cieľom, ktorým je majstrovský titul,” dodal Ďurica.