Jano: Titul a Liga majstrov je výzva! | Ján Ďurica - Oficiálne stránky


Jano: Titul a Liga majstrov je výzva!

Futbalisti Lokomotivu Moskva v pondelok 10. marca vstúpia do jarnej časti ruskej ligy. Tím Jána Ďurica o 13.30 h nastúpi doma proti Samare a nič iné ako  tri body si nepripúšťa. Moskovčania túžia aj po odvetnej časti skončiť na prvom mieste a oslavovať titul.

Pred pár dňami ste obsadili v ankete o Najlepšieho slovenského futbalistu za rok 2013 4. miesto. Spokojný?

– Je to pekné umiestnenie, takže mám radosť. Vlaňajšia sezóna bola vydarená a dúfam, že táto bude ešte lepšia.

Takže chystáte útok na stupne víťazov?

– (Smiech). Dôležité bude zdravie, bez toho sa nedá dosiahnuť žiadny úspech. S Lokomotivom Moskva máme teraz veľkú šancu získať ruský titul, prebojovať sa aj do Ligy majstrov, čo by bolo fantastické.

Úvodný duel vás čaká v pondelok proti Samare, ako to vidíte?

– Bude to zaujímavé, pretože v Samare chytá reprezentačný kolega Ján Mucha. Ale náš cieľ je jasný, vstúpiť do jarnej časti víťazstvom.  Hráme doma, očakáva sa vypredané hľadisko, takže chceme fanúšikov potešiť tromi bodmi a dobrou hrou.

Aj ste sa s Muchom doberali?

– Zatiaľ nie, ale určite po zápase prehodíme pár slov.

Po jesennej časti vediete tabuľku o skóre pred Zenitom Petrohrad. Ako vidíte súboj o titul?

– Bude to náročné, ale máme veľkú motiváciu, pretože Lokomotiv dlhšiu dobu nevyhrali ruskú ligu. Ešte máme do konca ligy dvanásť duelov a z toho hráme až osem doma, čo by mala byť naša výhoda. Máme najlepšie vyžrebovanie, dúfam, že to aj potvrdíme výkonmi.

Ako prebehla príprava na jarnú časť?

– Bola síce dlhá, ale kvalitná. Boli sme na herných sústredeniach v Portugalsku i Španielsku, kde sme mali možnosť odohrať viacero kvalitných duelov. Verím, že sme sa dobre pripravili. Káder ostal prakticky pohromade, takže už sa všetci tešíme na ligu.

9. marec 2014 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!