Jano: Titul je pre nás veľkou motiváciou

Futbalisti Lokomotivu Moskva majú za sebou skvelú jesennú časť v ruskej lige.  Tím nášho obrancu Jána Ďuricu zimuje na prvom mieste a má obrovskú šancu získať majstrovský titul. Ako hodnotí polovicu sezóny náš hráč?

Po jesennej časti zimujete o skóre na prvom mieste pred Zenitom Petrohrad. Ako to vnímate?

– Všetci sme maximálne spokojní. Priznám sa, že v kabíne sme to vôbec neočakávali. Ale prišiel do klubu nový bieloruský kouč Leonid Kučuk a veľa vecí sa zmenilo, hlavne čo sa týka disciplíny. A to sa následne podpísalo aj na výkonoch a výsledkoch. Ak budeme v tomto trende pokračovať aj na jar, tak verím, že máme veľkú šancu získať titul.

Očakávate od vedenia klubu i fanúšikov veľký tlak v druhej časti sezóny?

– Lokomotiv už dlho nezískal titul. A čo sa týka tlaku, ten je vždy a určite bude, ale zatiaľ ho necítime. Máme pred sebou veľkú motiváciu na rozdiel od konkurentov -Petrohradu, CSKA či Spartaku Moskva hrajú za posledné roky pravidelne Ligu majstrov či Európsku ligu, takže u nich až taká túžba nebude, čo by sme mohli využiť.

Čo by mohlo ešte rozhodnúť v konečnom zúčtovaní v prospech vášho klubu?

– Ostáva nám odohrať dvanásť duelov a z toho hráme až osemkrát na svojom štadióne. To by mohla byť naša výhoda oproti ďalším adeptom na titul.

Najväčší konkurent bude Zenit Petrohrad?

– Okrem nás má šancu má viacero tímov – Zenit, CSKA, Dinamo i Spartak. Ale osobne si myslím, že práve Zenit bude najťažším protivníkom.

Očakávajú sa zmeny v kádri počas zimnej prestávky?

– Pevne verím, že mužstvo ostane pokope a nenaruší sa jeho súdržnosť a sila.

Počas jesene ste absolvovali všetkých 19 duelov a ani raz ste nestriedali. To je asi rarita?

– Veľmi ma to teší, som sám hráč z kádra, čo som absolvoval plný počet minút. Vyhýbali sa mi aj zranenia a inkasoval som iba jednu žltú kartu, čo je na obrancu tiež dobrá vizitka. Cítil som sa v hernej pohode a hlavne som mal aj dôveru trénera.

Nemáte ponuky od iných klubov?

– Teraz to ani neriešim. V Lokomotive mám platný kontrakt do leta 2015 a už som sa viackrát vyjadril, že si viem predstaviť aj to, že tu ostanem do konca kariéry.

30. december 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!