Lokomotiv sa dotiahol na lídra

Už ich dobehli! Futbalisti Lokomotivu Moskva vyhrali v zápase 17. kola ruskej ligy v derby súboji nad Dinamom 1:0. Týmto triumfom sa bodovo dotiahli na lídra Zenit Petrohrad. Celý duel odohral aj slovenský obranca Jano Ďurica.

Železničiari pred stretnutím vedeli, že ak získajú skalp svojho mestského rivala, môžu sa dostať prvýkrát v sezóne na čelo tabuľky. Doterajší líder Zenit Petrohrad totiž v piatok zaváhal doma s Rostovom (0:2) a tak tím nášho obrancu Jána Ďuricu mal motiváciu navyše. ,,Vedeli sme, že Petrohrad zaváhal, ale my sa pozeráme na sebe. Išli sme do tohto zápasu s cieľom vyhrať,” vyjadril sa slovenský reprezentant v službách Lokomotivu Ján Ďurica. ,,Zápas bol vyrovnaný, ale splnili sme taktické pokyny, predviedli disciplinovaný výkon a získali cenné body,” pokračoval Jano, ktorý klasicky odohral v drese svojho tímu celý zápas.

Lokomotiv tak po víťazstve ešte nevystriedal na čele tabuľky Petrohrad, ale bodovo sa na nich dotiahol. ,,Už pred štartom ročníka som povedal, že je v našich silách hrať o titul. Máme teraz rovnako bodov ako Zenit a pokúsime sa v posledných dvoch kolách prezimovať na čele tabuľky,” dodal Jano.

25. november 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!