Remíza v Lotyšsku a konečné tretie miesto

Futbalisti Slovenska sa rozlúčili s kvalifikáciou o postup na MS 2014 do Brazílie remízou na pôde Lotyšska 2:2. Celý duel odohral s kapitánskou páskou na ruke obranca Ján Ďurica. Tím trénera Jána Kozáka napokon obsadil v G-skupine konečné tretie miesto.

Slováci cestovali do Rigy síce bez viacerých opôr, ktoré pre trest za karty nemohli nastúpiť (Škrtel, Weiss či Stoch), ale napriek tomu sa chceli rozlúčiť s kvalifikáciou víťazstvom. Tréner Ján Kozák dal šancu iným hráčom, ktorí v prvom polčase nesklamali a po dvoch góloch všetko nasvedčovalo, že získame tri body. Po prestávke náš tím však prestal hrať, chýbal pohyb, čo domáci Lotyši využili a nielenže znížili, ale v nadstavenom čase aj vyrovnali. ,,Odohrali sme dva iné polčasy. V prvom sme mohli rozhodnúť o zápase, ale napriek tomu si myslím, že tím, čo vedie 2:0, by mal vyhrať,” povedal sklamaný kouč Kozák.

Keďže pre trest nemohol nastúpiť obranca Škrtel, s kapitánskou páskou vybehol Ján Ďurica, ktorý odohral celé stretnutie. ,,Chceli sme v tomto dvojzápase aspoň raz vyhrať a najmä v Lotyšsku, aby sme sa rozlúčili s kvalifikáciou víťazstvom. Najmä pre našich fanúšikov, keď sme už nepostúpili, žiaľ nevyšlo to,” vyjadril sa Ďurica. K zápasu s Lotyšmi dodal: ,,Prvý polčas bol dobrý, ale po prestávke sme prestali hrať a chýbal nám najmä pohyb, čo domáci potrestali,” dodal zadák Lokomotivu Moskva.

      G-skupina

Tím Zápasy Výhry Remízy Prehry Skóre Body
1. Bosna a Hercegovina 10 8 1 1 30:6 25 – postup na MS
2. Grécko 10 8 1 1 12:4 25 – baráž
3. Slovensko 10 3 4 3 11:10 13
4. Litva 10 3 2 5 9:11 11
5. Lotyšsko 10 2 2 6 10:20 8
6. Lichtenštajnsko 10 0 2 8 4:25 2
16. október 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!