Kapitán Ďurica: Chceme sa rozlúčiť víťazstvom

Futbalistov Slovenska čaká v utorok o 20.10 h na štadióne v Rige záverečný duel kvalifikácie o postup na MS 2014. Náš tím už dávnejšie stratil šancu bojovať o postup a tak duel proti domácemu Lotyšsku bude iba o česť. V zostave nebude chýbať ani obranca Ján Ďurica, ktorý má v zápase mať kapitánsku pásku po vykartovanom Martinovi Škrtelovi.

Zverenci trénera Jána Kozáka sa chcú po nešťastnej piatkovej prehre v Grécku 0:1 rozlúčiť s kvalifikáciou so cťou a víťazstvom. Slováci v Grécku prehrali 0:1, keď sme si sami strelili gól, malú prihrávku domov od Škrtela gólman Mucha nespracoval a lopta skončila v sieti. Na tento duel však už slovenskí hráči nemyslia a v pondelok ráno cestujú do Rigy, kde ich čaká zápas s Lotyšskom. „Mám trošku vrásky na čele, pretože pre žlté karty nemôžem počítať s Weissom, Hubočanom, Stochom a ani vylúčeným Škrtelom. Šancu dostanú iní chalani a verím, že aj tak dáme dokopy silnú zostavu,“ vyjadril sa tréner Kozák.
Hoci nám už o postup nejde, bojujeme na diaľku s Litvou o tretie konečné miesto. „Chceme sa rozlúčiť víťazstvom, obsadiť konečné tretie miesto, aby sme do ďalšej kvalifikácie neklesli do nižšieho koša. A chceme vyhrať aj kvôli fanúšikom,“ vyjadril sa obranca moskovského Lokomotivu Ján Ďurica, ktorý proti Grécku odohral celý zápas a v Lotyšsku by mal byť kapitánom mužstva.

13. október 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!