Malatyaspor - Trabzonspor (liga, 9.kolo)
  • 29.10.2017 - 19:30
    Trabzonspor - Galatasaray (liga, 10.kolo)

Slováci už stratili šancu na šampionát

Sen sa rozplynul. Futbalisti Slovenska prehrali v kvalifikačnom zápase na žilinskom štadióne proti Bosne a Hercegovine 0:1. Po tejto prehre je jasné, že na MS 2014 do Brazílie už nepostúpime. Celý duel odohral aj obranca Ján Ďurica.

Zverenci trénera Jána Kozáka opäť predviedli výborný výkon a hoci boli väčšinu súboja lepším tímom, viedli zásluhou Hamšíka 1:0, napriek tomu nebodovali. Súper z Bosny a Hercegoviny dvomi gólmi v priebehu deviatich minút v závere druhého polčasu nielenže získal duel vo svoj prospech, ale definitívne zavrel slovenskému výberu dvere na svetový šampionát 2014 do Brazílie. „Je to veľká škoda, pretože sme aj odvetný duel mohli vyhrať a stále by sme ostali v hre. Myslím si, že sme odohrali opäť dobrý zápas, škoda, že sme za stavu 1:0 nepremenili šance,“ vyjadril sa obranca Ján Ďurica, ktorý odohral svoj jubilejný 60. súboj v národnom drese. Slovákov čaká ešte v októbri dvojzápas proti Grécku a Lichtenštajnsku. „Šancu už nemáme, ale chceme v týchto dueloch vyhrať a rozlúčiť sa s kvalifikáciou so cťou,“ dodal zadák Lokomotivu Moskva.

11. september 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor: