Jano pred sezónou: Chceme odčiniť vlaňajšok

Už tento víkend štartuje v Rusku najvyššia futbalová súťaž.  Hráči Lokomotivu Moskva po zlom minulom ročníku myslia na reparát. V kádri figuruje naďalej aj náš reprezentačný obranca Ján Ďurica, ktorý v rozhovore prezrádza, aká bola letná príprava a aké ciele má tím i to, aké zmeny v kádri nastali.

Jano, letná príprava trvala iba necelý mesiac. Ako ju hodnotíš?
- Začali sme koncom júna v domácich podmienkach v Moskve, kde sme pobudli týždeň a následne odcestovali do slovinského Mariboru. Tam sme absolvovali herné sústredenie, v rámci ktorého sme odohrali aj štyri prípravné súboje. S prípravou môžeme byť spokojní.
Prečo si to myslíš?
- Už len z toho pohľadu, že za dva týždne v Slovinsku sa nezranil ani jeden hráč. Vyšli nám aj zápasy, v generálke na ligu sme zdolali ukrajinský Charkov 4:1. Myslím si, že sme dobre pripravení na nový ročník.
Ty osobne sa ako cítiš?
-  Veľmi dobre. Už sa teším na súťažné zápasy.
Nastali v kádri veľké zmeny po zlom minulom ročníku, keď ste skončili až na 9. mieste?
- Práveže nie, došiel iba jeden nový hráč. Vedenie je trpezlivé, neurobilo prievan v tíme, čo je podľa mňa dobré. Ostali sme pokope, verím, že našu súhru, čo sa týka výsledkov, prenesieme aj do ligy.
Manažment Lokomotivu však odvolal po sezóne chorvátskeho kouča Biliča a jeho miesto zaujal Bielorus Leonid Kučuk. Aký je to tréner?
- Ešte sa iba zoznamujeme. Je však prísny, dbá na disciplínu. Bude však na nás hráčoch, aby sme jeho taktiku plnili na trávniku.
Cieľ klubu je aký?
- Stále ten najvyšší. Chceme hrať pohárovú Európu a popasovať sa o špicu ruskej ligy. Vedenie nám verí, preto neurobili ani zmeny v kádri. Teraz sme na ťahu my hráči, aby sme odčinili nevydarenú vlaňajšiu sezónu.
Nového kouča máš aj pri reprezentácii, keď duo Griga-Hipp nahradil Ján Kozák. Čo na to hovoríš?
- Nového kormidelníka osobne nepoznám, nikdy sme spolu nepracovali. Zmena je však život, tak uvidíme. Hovorí sa o ňom, že je to dobrý motivátor, tak verím, že jeho príchodom sa ešte popasujeme o postup zo skupiny na MS 2014.

10. júl 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!