Jano: Je to hanba, stratili sme ďalšie dva body

Obrovské sklamanie! Futbalisti Slovenska nedokázali naplno zabodovať v kvalifikačnom súboji o postup na Majstrovstvá sveta 2014, keď iba remizovali 1:1 na pôde outsidera z Lichtenštajnska 1:1. Jediný gól nášho výberu strelil obranca Lokomotivu Moskva Jano Ďurica.

Slováci pricestovali do Vaduzu v pozícii jasného favorita a na nič iné, ako tri body ani nemysleli. Vo svojej kvalifikačnej G-skupine totiž už doposiaľ postrácali dosť bodov a ak chceli ešte reálne ostať v hre o postup na šampionát do Brazílie, museli vyhrať. Svoju premiéru mal v našom výbere absolvovať argentínsky útočník David Depetris, ktorý pred pár týždňami dostal slovenské občianstvo, ale deň pred stretnutím sa zranil na tréningu. V základnej zostave však nechýbal obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. Slováci síce mal od úvodu územnú prevahu, ale gólové šance si nevytvárali a práve naopak, z ojedinelého brejku šokujúco otvoril skóre domáci Buchel už v 13. minúte. Hoci tréneri Hipp s Grigom urobili postupne zmeny v zostave, hráči po prestávke zvýšili aktivitu, ale dokázali streliť iba vyrovnávajúci gól zásluhou obrancu Jána Ďuricu, ktorý strelil svoj tretí zásah za Slovensko vo svojej kariére. ,,Čo z toho, že som dal gól, keď sme nevyhrali. Je to asi najsmutnejší zásah v mojej kariére,“ vyjadril sa Jano, ktorý odohral celý zápas.

V samom závere mohol strhnúť víťazstvo na našu stranu Čišovský, ale zblízka hlavou neprekonal gólmana domácich. Remíza 1:1 je pre nás veľkým sklamaním, pretože sme stratili ďalšie dva povinné body a šampionát v Brazílii nám uniká. ,,Je to hanba, mali sme tu jednoznačne vyhrať. Bojovnosť z našej strany bola slabá, každý si musí vstúpiť do seba, čo všetko urobil, aby sme vyhrali. Stratili sme ďalšie body,“ dodal Ďurica. Najbližšie čaká náš tím kvalifikačný súboj 6. septembra na pôde Bosny a Hercegoviny, ktorá vedie našu skupinu.

7. jún 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor: