Jano: Iba víťazstvo nás udrží v hre o postup

Futbalisti Slovenska nastúpia v piatok o 20.00 h na ďalší kvalifikačný duel o postup na MS 2014 do Brazílie. Ich súperom bude v G-skupine na štadióne vo Vaduze domáci tím Lichtenštajnska. V nominácii trénera Hippa a Grigu nechýba ani obranca Ján Ďurica.

Slováci nemajú kvalifikáciu na svetový šampionát do Brazílie rozbehnutú ideálne, ved v doterajších piatich dueloch získali iba osem bodov. „Najmä doma sme postrácali body, ktoré nám mrzia, ale ešte nie je nič stratené a zabojujeme o postup,“ vyjadril sa obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica, ktorý v jarnej časti ruskej ligy pravidelne hrával a preto nechýba v nominácii trénerov Grigu a Hippa.

V súboji proti Lichtenštajnsku sme jasným favoritom a verím, že to potvrdíme aj na trávniku. Určte to nebude jednoduché, domáci budú chcieť prekvapiť, ale treba dať čím skôr gól, aby sme sa upokojili a potom si myslím, že by sme nemali mať problémy,“ pokračoval Jano, ktorý veľmi dobre vie, že prípadne zakopnutie by sa rovnalo strate postupovým nádejám.

Áno, vieme, že musíme získať tri body, aby sme v jesenných zápasoch s Bosnou i Gréckom boli ešte v hre pobiť sa o postup do Brazílie,“ dodal Ďurica, ktorý by nemal chýbať v základnej zostave, keďže Martin Škrtel nemôže v tomto súboji pre trest za žlté karty nastúpiť.

 

5. jún 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!