Jano po Litve: Stratili sme dva body

 Účasť na svetovom šampionáte v Brazílii v roku 2014 sa slovenskej futbalovej reprezentácii vzďaľuje. Náš tím v piatok v kvalifikačnom súboji G-skupiny iba remizoval na žilinskom štadióne s výberom Litvy 1:1. Celý duel odohral obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica.

Slováci nastupovali do súboja s papierovo slabším tímom s jasným cieľom – naplno bodovať a ostať reálne v hre o postup na šampionát v roku 2014, ktorý usporiada Brazília. Zverenci trénerov Michala Hippa a Stanislava Grigu síce boli celý duel lepším mužstvom, vypracovali si niekoľko čistých šancí, ale strelili iba jeden gól zásluhou Jakubka, rovnako ako aj Litva a preto odchádzali hráči z trávnika a diváci zo štadióna sklamaní. ,,Taktiku, ktorú sme si v kabíne povedali, sme aj na ihrisku plnili. Vytvorili sme si šance, viacero šancí, ale žiaľ v koncovke sme mali aj smolu. Trafili sme brvno, žrď a to rozhodlo, že sme napokon iba remizovali. Hoci sme verili až do samého konca, že vyhráme, stratili sme napokon dva body,“ vyjadril sa obranca Ján Ďurica, ktorý odohral celý zápas a odviedol slušný výkon. Slovákov najbližšie čaká už v utorok opäť v Žiline stretnutie proti Švédsku, ale nejde o kvalifikačný súboj, ale iba prípravný.

 

23. marec 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!