Ďurica: S Litvou musíme vyhrať

Futbalistov Slovenska už v piatok o 20.10 čaká kvalifikačný súboj o postup na ME 2014 na žilinskom štadióne proti LItve. V nominácii trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa nechýba ani obranca ruského Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. Ten verí, že so spoluhráčmi tento duel zvládnu a získajú tri body do tabuľky.

Ako ste prijali pozvánku do národného mužstva?

– Som rád, že som opäť dostal dôveru trénerov. Vždy sa teším do reprezentácie, je tu dobrá partia i atmosféra. A dobre mi padne aj vhod, že trošku zmením to ruské prostredie a mám možnosť byť doma.

Po dlhšom čase odohrá reprezentácia kvalifikačný duel na štadióne Žiliny. Čo vravíte na nášho najbližšieho súpera – Litvu?

– Ak chceme ostať v hre o postup na šampionát, tak musíme jednoznačne zabodovať naplno. Súpera netreba podceniť, majú tiež svoju kvalitu, ale favoritom sme my. Treba to však ukázať aj na ihrisku. A to, že hráme v Žiline, tak to nič nemení na našich cieľoch. Verím, že nás ľudia prídu povzbudiť a zvládneme to.

Ale práve na tomto štadióne ste strelili svoj posledný gól v národnom drese v predošlej kvalifikácii Rusku…

– Bolo by pekné to zopakovať, ale prvoradé je to, aby sme vyhrali.

Trávnik nie je v ideálnom stave, čo na to vravíte?

– Je také obdobie, zima urobila svoje a nenavyberáte. Obe mužstvá však budeme mať rovnaké podmienky.

Vo víkendovom súboji ruskej ligy na ihrisku Spartaku Moskva ste si odniesli menšie zranenie. Ako to s vami vyzerá?

– Nie je to také vážne. Hrali sme na umelej tráve a trošku mi nakopli členok. Mám ho mierne podvrtnutý, ale určite budem do piatkového súboja s Litvou stopercentne v poriadku.

20. marec 2013 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!