Jano: V klube vládne sklamanie po jesennej časti

Ruská liga už má za sebou jesennú časť súťaže. Futbalisti Lokomotivu Moskva, ktorého dres oblieka aj náš reprezentačný Ján Ďurica, zimujú až na ôsmej priečke so stratou dvanástich bodov na lídra z CSKA Moskva. Náš zadák síce najskôr vysedával na lavičke náhradníkov, ale postupne si získal miesto v základnej zostave. Posledné súboje však vynechal pre zdravotné problémy. V týchto dňoch už dovolenkuje na Slovensku v kruhu svojich blízkych.

Máš za sebou jesennú časť ruskej ligy, ako hodnotíš účinkovanie Lokomotivu Moskva?

- Výkony tímu boli kolísavé, čo sa napokon odzrkadlilo aj v tabuľke, kde nám patrí po jesennej časti až 8. miesto, s čím, samozrejme, nemôžeme byť spokojní. Zbytočne sme postrácali body najmä v súbojoch proti mužstvám, ktoré sú papierovo slabšie. V klube vládne mierne sklamanie, takže v jarnej časti musíme zabrať, aby sme sa dostali na priečky, ktoré nám zaručujú miestenku v pohárovej Európe.

V čom to bolo, že tím mal nevyrovnané výkony a že ste strieľali aj málo gólov?

- Väčšinu stretnutí, ktoré sme aj vyhrali, sme vyhrali gólmi zo štandardných situácií. Mužstvá si nás už prečítali a preto sme to aj mali ťažšie. Musíme to na jar zlepšiť a byť efektívnejší v koncovke.

Čo tvoje výkony, musel si dlho bojovať o miesto v základnej zostave.

- V úvode som to nemal ľahké. Do klubu prišiel nový chorvátsky tréner Slaven Bilič a prvé kolá som presedel na lavičke náhradníkov, čo ma mrzelo. Ale klubu sa vtedy veľmi nedarilo, kouč urobil pár zmien v zostave, dostal som šancu a potom som už pravidelne nastupoval v základnej zostave. Až pokiaľ som si nezranil pár kôl pred koncom  jesennej časti v súboji proti CSKA Moskva  lýtkový sval. Som rád, že som tú šancu od neho dostal.

Mrzí ťa, že si sa v závere zranil a opäť budeš musieť na jar zabojovať o miesto v zostave?

- Áno, zamrzí to, pretože som vypadol z herného tempa a nemohol som hrať nielen za Lokomotiv, ale ani za reprezentáciu. Ale to je šport, človek sa s tým musí vyrovnať. Teraz je pre mňa priorita, aby som bol opäť po zdravotnej stránke v poriadku. Hoci už máme dovolenky, ja musím tvrdo makať, aby som dohnal zameškané a bol pripravený na zimnú prípravu, ktorá nám začína v polovici januára.

Kde prežiješ vianočné sviatky?

- Doma v kruhu rodiny a najbližších. Veľmi sa teším na to, že si oddýchnem.

15. december 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!