Ďurica: Grécko nie je iba Samaras

Slovenskí futbalisti zvíťazili v piatkovom kvalifikačnom stretnutí G-skupiny o postup na MS 2014, keď na bratislavských Pasienkoch zdolali Lotyšsko 2:1. O góly sa postarali Hamšík so Saparom. Posledných päť minút súboja odohral aj obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. Už v utorok o 20.30 h čaká náš výber na rovnakom štadióne ďalšia prekážka, ešte nezdolané Grécko!

Slováci splnili prvý cieľ, keď získali povinné tri body proti Lotyšsku, ale tie sa vôbec nerodili ľahko. O tesný triumf 2:1 sme tŕpli až do samého záveru, ktorý na trávniku prežíval aj zadák Ján Ďurica. Ten sa do hry dostal až v 90. minúte, keď striedal kapitána Martina Škrtela.

„Bolo to nútené striedanie, pretože Martin sa zranil. Súboj sa už iba dohrával, ale Lotyši sa ešte snažili vyrovnať. Víťazstvo sme však udržali a získali tri body,“ vyjadril sa k piatkovému stretnutiu obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica.

Hráči dostali následne od trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa krátko voľno, ale už opäť naplno trénujú. „Pár hodín oddychu som využil s rodinou. Teraz už znovu trénujeme v Senci a pripravujeme sa na utorňajší náročný duel proti Grécku,“ pokračoval Jano.

Gréci rovnako, ako slovenské mužstvo v troch dueloch zatiaľ neprehralo a majú na konte tiež sedem bodov. „Ak chceme postúpiť na svetový šampionát, tak potrebujeme v tomto stretnutí bodovať, najlepšie by bolo samozrejme získať opäť všetky tri body. Ale nebude to jednoduché, Gréci už niekoľko rokov dokazujú, že patria medzi európsku špičku a majú na svojom konte skalpy silných reprezentácií,“  jasne naznačil skúsený obranca, že to bude ťažký duel. Najväčšou hrozbou v tábore hostí bude kanonier škótskeho Celticu Glasgow Samaras. „Grécko nie je iba Samaras, ale samozrejme, že je to kvalitný hráč. Musíme sa dať pozor nielen na neho, ale na celé mužstvo,“ dodal Jano.

14. október 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!