Ďurica: Proti Lotyšsku musíme vyhrať

Presne po ročnej odmlke sa do slovenskej futbalovej reprezentácie vrátil obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. Hoci má nad okom päť stehov z víkendového súboja ruskej ligy, je pripravený v piatok v kvalifikačnom súboji o postup na MS 2014 proti Lotyšsku (20.15 h) na bratislavských Pasienkoch nastúpiť.

Rodák z Dunajskej Stredy naposledy reprezentoval vlani 7. októbra v súboji proti Rusku na štadióne Žiliny. V jarnej časti ruskej ligy zväčša vysedával na lavičke moskovského tímu a preto dostal dôveru od novej dvojici trénerov Michala Hippa so Stanislavom Grigom až teraz.
,,Momentálne pravidelne nastupujem v drese Lokomotivu, takže som rád, že som opäť aj v reprezentácii. Vidieť po roku spoluhráčov bol skvelý pocit,” vyjadril sa skúsený obranca, ktorý vie, že slovenský výber čakajú dva náročné domáce súboje v kvalifikačnej G-skupine. Už v piatok nastúpime v Bratislave na Pasienkoch proti Lotyšsku a v utorok si na rovnakom štadióne zmeriame sily s Gréckom. ,,Ak chceme postúpiť na šampionát do Brazílie, tak si nemôžeme dovoliť doma strácať body. Preto verím, že zvládneme oba súboje, najskôr ten s Lotyšskom,” pokračoval Jano, ktorý je pripravený nastúpiť v základnej zostave. ,,Hoci mám päť stehov nad okom, vôbec ma to nebude limitovať. Ak dostanem od trénerov dôveru, odovzdám na ihrisku maximum,” dodal Ďurica.

11. október 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!