Víťazný vstup Lokomotivu do sezóny

Futbalisti Lokomotivu Moskva vstúpili do nového ročníka ruskej ligy víťazne. Na pôde nováčika Mordovia Saransk vydreli v 1. kole tri body v pomere 3:2, keď o triumfe rozhodli tromi presnými zásahmi v prvom polčase v priebehu deviatich minút. Náš futbalový reprezentant v službách Lokomotivu Ján Ďurica sledoval duel iba na lavičke náhradníkov.

Moskovčania po nevydarenej vlaňajšej sezóne, keď obsadili iba šieste miesto a prišli o miestenku v pohárovej Európe, urobili viacero zmien v kádri. Kopačky dostal nielen portugalský kouč José Couceiro, ktorého nahradil Chorvát Slaven Bilič, ale obmenil sa aj hráčsky káder.
Náš futbalový obranca Ján Ďurica ostal v tíme, ale v úvodnom kole nového ročníka do hry nezasiahol, pritom v prípravných dueloch nastupoval v základe pravidelne. „Uvidíme či dostanem v ďalších dueloch šancu. Chcem jednoznačne hrávať a urobím pre to maximum. V príprave som odohral štyri súboje  a myslím si, že som nesklamal. Konkurencia v kádri je však obrovská, nielen na mojom poste, ale aj na iných,“ vyjadril sa skúsený obranca Ján Ďurica.
Piatkový súboj proti nováčikovi zo Saransku sledoval iba z lavičky náhradníkov. „Nováčik na nás v úvode vybehol, hrali dosť agresívne a strelil aj vedúci gól. Potom však poľavili, čo sme využili a dali tri rýchle góly. V druhom dejstve dokázali znížiť, potom nám rozhodca vylúčil hráča a dráma bola na svete. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale ich tlak sme prežili a získali prvé víťazstvo,“ zhodnotil duel Ján Ďurica. Už o týždeň nastúpi Lokomotiv na prvý domáci duel proti Krídlam Sovietov a veríme, že sa už v tomto zápase dostane šancu aj náš obranca.

Za aktuálnu fotogalériu ďakujeme Elene Rybakovej!

20. júl 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!