Jano: Finále bolo španielskou exhibíciou

Európsky futbalový šampionát podrobne sledoval aj obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. Najviac mapoval ruský výber, pretože v tejto krajine už dlhé roky pôsobí. Vypadnutie zbornej zo základnej skupiny bolo pre neho sklamaním, čo sa týka obhajcov titulu Španielska, ich výkon vo finále proti Taliansku (4:0) označil za exhibíciu.

Slovenský futbalový reprezentant si pozrel nedávno skončený turnaj v televízii ako fanúšik. „Videl som takmer všetky zápasy. Podľa mňa to bol zaujímavý šampionát, v ktorom mali fanúšikovia možnosť vidieť viacero prekvapení. Určite najväčší výbuch zaznamenal tím Holandska, ktorý nezískal ani bod, pritom ich výber bol považovaný za top favorita. Ja som samozrejme najviac sledoval ruské mužstvo, keďže v tejto krajine pôsobím a mal som tam aj niekoľko spoluhráčov z Lokomotivu,“ hodnotí majstrovstvá Európy Ďurica.

Mužstvo zbornej síce malo skvelý štart v základnej A-skupine, keď zdolalo Česko 4:1, potom remizovalo s domácim Poľskom 1:1, ale po šokujúcej prehre s Gréckom 0:1 si museli predčasne pobaliť kufre. „Bolo to sklamanie a ruské média to dali hráčom i realizačnému mužstvu riadne pocítiť. Poriadne ich skritizovali,“ pokračuje náš obranca, ktorý taktiež nečakal, že Nemecko nepostúpi do finále.

„Čakal som bitku o titul medzi Španielskom a Nemeckom. Čo sa týka samotného finále, tak obhajcovia titulu Španieli ukázali svoju kvalitu. Bola to z ich strany exhibícia, Talianom nedali šancu a zaslúžene získali trofej. Od roku 2008 vládnu futbalu, klobúk dole pred ich výkonmi,“ dodal zadák Lokomotivu.


3. júl 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!