Jano: Ruskí futbalisti môžu na ME prekvapiť

Čiernym koňom európskeho šampionátu v Poľsku a na Ukrajine môžu byť futbalisti Ruska. Hoci je káder zbornej jeden z najstarších, tak tím okolo Aršavina či Keržakova má obrovskú silu. Tvrdí to aj náš futbalista Ján Ďurica, ktorý už niekoľko rokov pôsobí v ruskej lige, kde oblieka dres Lokomotivu Moskva.

Futbalisti Ruska vstúpili do európskeho šampionátu famóznym spôsobom, keď v úvodnom súboji A-skupiny deklasovali Česko 4:1! “Rusi už v kvalifikácii ukázali svoju silu a dobrými výsledkami pokračovali aj v príprave, kde napríklad zdolali 3:0 Taliansko,” vyjadril sa slovenský reprezentant Ján Ďurica. ,,Majú obrovskú silu najmä v ofenzíve a navyše dostali prijateľnú skupinu. Hrať proti Grécku, Poľsku či Česku, to im vyhovuje a dokázali to hneď na úvod, keď hladko zdolali Česko,” pokračoval Jano.
Mnohí odborníci považujú práve zbornú za čierneho koňa turnaja. “To je ešte priskoro hovoriť, majú za sebou iba jeden duel. Ale určite majú káder na to, aby postúpili zo skupiny a potrápili hocijaké mužstvo.”
Vo výbere ruského národného tímu má Ďurica aj spoluhráčov z Lokomotivu Moskva – Glušakova či Pavľučenka. “Som rád, že Pavľučenko strelil gól. A to došiel na ihrisko v závere. Poznáme sa veľmi dobre, želám mu nech sa mu darí aj naďalej,” dodal Ďurica.

9. jún 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!