Ďurica: Keby Couceiro neodišiel, možno by som zmenil klub

Slovenský obranca sa už po skončení ruskej Premier League vrátil na Slovensko. V rozhovore pre jandurica.sk prezradil, ako sa vyrovnal s tým, že v jarnej časti ligy nehrával, či nemal ponuky z iných klubov, ale i to, či sa bývalého trénera Lokomotivu Moskva Josého Couceira opýtal, prečo nemá jeho dôveru. Ďurica sa zároveň teší na novú výzvu pod novým trénerom železničiarov Slavenom Biličom.

V tíme muselo zavládnuť veľké sklamanie. Lokomotiv si nevybojoval Ligu majstrov ani Európsku ligu, v nadstavbovej časti skončil až siedmy. Ako sa to hodnotilo v klube?
– Bol to neúspech, pretože sme mali všetko v našich rukách. Boli sme v tabuľke aj na treťom mieste, no nakoniec sme vyleteli z Európskej ligy i z Ruského pohára. Asi preto sa vedenie klubu rozhodlo, že s Couceirom nepredĺži zmluvu.
Prečo sa tímu prestalo dariť? Kde bol problém?
– Hovorilo sa, že tím má perspektívu. Potom však prišla séria, ktorá sa začala domácou, prvoaprílovou prehrou s Dinamom 0:2. Potom to išlo dolu vodou, prehrávali sme. Za tým, že sme to nezvládli, je veľa faktorov. V ťažkých zápasoch to boli individuálne chyby, ale sme tím, každý ich robí. Aj tréner, aj my. Prehrali sme všetci spolu.
Ako si vnímal to, že v jarnej časti si nemal dôveru trénera a nastúpil si iba na jeden marcový duel proti CSKA Moskva, aj to iba na pár minút…
– Bolo to ťažké. Nechápal som, že prečo nehrávam. Nebolo to v tom, že by som podával zlé výkony. Bral som to s otáznikom, že prečo? Snažil som sa, bojoval som o miesto v zostave. Čakal som, že šanca príde, ale neprišla. Je to už za mnou. Poznám svoje kvality, viem, aký som hráč. Odohral som toho dosť v Lokomotive, v Rusku. Stále verím v seba a v to, že budem hrávať v novej sezóne. Takýmto obdobím si musí prejsť každý hráč.
Rozprával si sa s Portugalčanom, prečo nehrávaš?
– Mali sme rozhovor, ale nezmúdrel som po ňom. Stále som nevedel, na čom som. Pochopil som, že má svoju hlavu, vidí to inak. Medzi sebou sme však nemali konflikt.
Aký to bol tréner? Čo po sebe zanechal?
– Vždy si treba zachovať ľudský postoj. Keď človek odišiel, či už niekomu uškodil alebo nie, vždy sa má spomínať v dobrom. Tímu niečo dal a snažil sa mu pomôcť. Možno ho osud zaveje do klubu, kde sa mu bude dariť viac. Želám mu, aby sa mu darilo v trénerskej robote aj v osobnom živote.
Po jeho odchode bude viesť Lokomotiv Slaven Bilič, ktorý po Eure 2012 končí na lavičke chorvátskej reprezentácie. Stretol si sa s ním už osobne?
– V Lokomotive máme Senijada Ibričiča z Bosny a Hercegoviny, ktorý kedysi hrával za Hajduk Split. Bilič je rodákom z tohto mesta. Osobný názor naňho povedať nemôžem, ale podľa informácií od Ibričiča je mladým, ambicióznym a vynikajúcim koučom.
Keď si nehrával, objavili sa ponuky z iných klubov? V ruských médiách sa hovorilo o možnom prestupe do Spartaku Moskva…
– Keď futbalista nehráva, resp. podpíše novú zmluvu a nehráva, objavujú sa také informácie. Lenže teraz príde nový tréner. To je pre mňa šanca, chcem sa na to sústrediť a svoju budúcnosť spájam s Lokomotivom.
Bola v hre aj iná zahraničná liga?
– Keby Couceiro ostal, určite by to bolo na zváženie a možno by som zmenil klub. Teraz to už je minulosť.

16. máj 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!