Tréner Couceiro: Som pripravený odísť z Lokomotivu, letenky zoženiem rýchlo

Hlavný tréner Lokomotivu Moskva José Couceiro skončil ako tréner Lokomotivu, klub má zaňho už aj náhradu. Po ďalšej prehre v poslednom 44. kole nadstavbovej časti ruskej Premier League so Spartakom (0:2) sa železničiari umiestnili až na siedmej priečke. Ambície klubu ostali nenaplnené.

Couceiro dostal na pozápasovej tlačovke prvú otázku, ktorá sa hneď týkala jeho zotrvania v Lokomotive. Klub totižto nebude budúcu sezónu figurovať ani v Lige majstrov ani v Európskej lige. “Toto je prvý raz, keď ste sa ma neopýtali priamo na zápas. Nie som prekvapený a čo sa týka leteniek do Portugalska, sú vždy zarezervované,” reagoval kouč.

V tíme je od júla 2011 a po počiatočnom vydarenom úvode, keď po jeho nástupe patril Lokomotiv medzi top tímy súťaže, prišla veľmi slabá jarná časť. V tejto časti zhodou okolností vôbec nehrával slovenský obranca Ján Ďurica.
“Posledné zápasy boli z našej strany veľmi zlé. Potrebujeme sa pozrieť na rôzne záležitosti a analyzovať, čo sa stalo. Podľa vašej otázky som zodpovedný za všetko a keď odídem, problémy sa vyriešia. Je to jednoduché zmýšľanie,” pokračoval v odpovedi Couceiro. “Nemyslím si, že za všetko je treba viniť mňa. Môj kontrakt sa končí a ak som za situáciu zodpovedný, som pripravený odísť,” dodal Portugalčan.

Couceiro odvolaný, príde Bilič

Tréner chorvátskej reprezentácie Slaven Bilič (43) po skončení EURO 2012 príde na lavičku Lokomotivu Moskva, čo znamená koniec Couceira. Oznámilo to vedenie ruského klubu, v ktorom pôsobí aj Ján Ďurica.
Európsky systém hrania ruskej Premier League, ktorý zaviedli minulý rok, ostáva v platnosti. Sezóna 2012/2013 začne mužstvo Jána Ďuricu 22. júla 2012. Posledným hracím dňom v tomto roku bude 13. december. Zimná prestávka sa skončí 10. marca a posledné kolo Premier League sa uskutoční 19. mája 2013.

13. máj 2012 | komentárov: 0 | kategória: Fotogaléria, Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!