Jano má nových trénerov v reprezentácii

Obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica vo štvrtok definitívne spoznal mená nových trénerov, ktorí povedú slovenskú reprezentáciu v kvalifikačnom cykle o postup na MS 2014 v Brazílii. Nástupcami za Vladimíra Weissa sa stala dvojica Stanislav Griga a Michal Hipp.

Po troch mesiacoch sa Ján Ďurica, ale aj celé Slovensko konečne dočkalo nástupcov za Vladimíra Weissa, ktorý po dohode s prezidentom zväzu Jánom Kováčikom skončil v januári predčasne vo svojej funkcii. Pôvodne mal jeho miesto zaujať český kouč Pavel Vrba, ale klub Viktoria Plzeň ho nechcela uvoľniť. Náhradným riešením sa tak stalo angažovanie slovenskej dvojice. Michal Hipp doposiaľ pôsobil pri národnom výbere v pozícii Weissovho asistenta a Stanislav Griga je aktuálnym koučom ligovej Senice. Po sezóne však na klubovej scéne končí a bude výlučne pôsobiť iba pri reprezentácii. Už 26. mája čaká nový tandem prvý prípravný zápas v rakúskom Klagenfurte proti Poľsku. Uvidíme, či sa do nominácie dostane aj obranca Lokomotivu Ján Ďurica, pre ktorého sa končí klubová sezóna v Lokomotive 13. mája.

26. apríl 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!