Na hroznom trávniku nepremená penalta Lokomotivu a prehra so Zenitom

Lokomotiv už v druhom zápase po sebe v ruskej lige neskóroval a tentoraz nestačil v 38. kole v domácom stretnutí na favorita Zenit Petrohrad (0:1). Viacerí hráči sa sťažovali na kvalitu trávnika, hviezda hostí Aršavin dokonca diery na trávniku prirovnal ku kráterom po vojnovom besnení.

“Je to veľmi ponižujúca prehra. Hrali sme skvelo, najmä v prvom polčase, aj keď sme nepremenili penaltu. To sa môže stať hocikomu, aj najlepším futbalistom sveta. Pokúsili sme sa čím skôr na to zabudnúť a znovu získať kontrolu nad zápasom, ale to sa nestalo. Viem, že všetci v tíme sú nahnevaní z vývoja, pretože sme pracovali tvrdo a chceli sme v tejto konfrontácii získať tri body,” vyjadril sa pre sportbox.ru nigérijský útočník Lokomotivu Nsofor Obinna. Podľa spomenutého portálu by mal byť práve Nigérijčan zrelý na výmenu, hoci v dueli sklamal aj iný hráč. Nepremenenú penaltu v 33. minúte mal na svedomí útočník železničiarov Roman Pavľučenko. O výhre hostí nakoniec rozhodol v druhom polčase v 75. minúte stredopoliar Roman Širokov.

Aršavin: Ako za druhej svetovej

Hoci Andrej Aršavin zo Zenitu Petrohrad má 30 rokov a druhú svetovú vojnu si pamätá len z rozprávania príbuzných a pozerania filmov, niečo podobné vraj zažil na štadióne Lokomotivu. “Na tomto poli bolo náročné tvoriť. Hráči aj preto robili chyby. Viete, keď som raz videl kráter v lese, ktorý zostal po bombardovaní v 2. svetovej vojne, trávnik na štadióne Lokomotivu mi to pripomenul. V takých podmienkach by sa nemali uskutočňovať zápasy. Je to nepríjemné, pretože štadión Lokomotivu je inak jedným z najlepších v Rusku,” dodal nahnevaný Aršavin.
Ján Ďurica sedel v zápase na lavičke náhradníkov, Tomáš Hubočan odohral sa Zenit celý duel.

8. apríl 2012 | komentárov: 0 | kategória: Fotogaléria, Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!