Jano chce vlastniť ruský pas

Náš reprezentačný obranca Ján Ďurica (30) v službách Lokomotivu Moskva uviedol pre denník Sovietskij Sport, že okrem slovenského túži vlastniť aj ruský pas. Prečo sa chce dlhoročný futbalista moskovských klubov Saturn a Lokomotiv rozhodnúť pre tento krok?

„V Rusku som strávil veľa rokov. Cítim sa tu ako doma, naučil som sa dobre jazyk. Navyše sa chystám v tejto krajine kúpiť nehnuteľnosť,“ vysvetľoval rodák z Dunajskej Stredy. Jeho úmysel nemá mať nič spoločného s tým, že by chcel v budúcnosti reprezentovať Rusko vo futbale. „To nie. Som Slovák a určite sa nechcem vzdať nášho občianstva a ani reprezentácie. Ale s ruským pasom už nebudem potrebovať víza a keďže tu plánujem pôsobiť ešte dlhší čas, tak mi to pomôže k bežnému životu,“ objasnil pre jandurica.sk, ktorý ešte nezačal s vypĺňaním potrebných papierov. „Nie, ešte som nič nevypisoval,“ dodal.
Ján Ďurica odišiel do Ruska v roku 2006 z bratislavskej Artmedie, kde najprv tri sezóny pôsobil v klube Saturn Moskovská oblasť. Po zániku klubu prestúpil do Lokomotivu Moskva, kde hrá dodnes. V sezóne 2010 absolvoval polročné hosťovanie v nemeckom tíme Hannover 96. Zmluvu s moskovským celkom má až do roku 2015.
Slovenský futbalista nenastúpi v 37. kole Ruskej ligy pre stop na jeden zápas za štyri žlté karty. Lokomotiv privíta v nedeľu doma mestského rivala Dinamo o 16.30 h.

30. marec 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!