Ďuricov Lokomotiv chce do Ligy majstrov

Už tento víkend pokračuje v Rusku po zimnej prestávke bitka o majstrovský titul. Osmička najlepších tímov začala súboje o trofej a pohárové miestenky už koncom minulého roka. V hre o najvyššie méty je aj tím slovenského reprezentačného obrancu Jána Ďuricu – Lokomotiv Moskva. A cieľ majú jasný – zahrať si v budúcom ročníku Ligu majstrov! Už v sobotu 4. marca ich čaká úvodný duel na domácej pôde proti Kubaňu Krasnodar o 15.30 h a nič iné ako tri body neberú.

Aká je nálada v moskovskom klube tesne pred začiatkom jarnej časti?
- Ešte sa trošku spamätávame z vypadnutia z Európskej ligy, kde sme nevyužili veľkú šancu postúpiť do osemfinále cez španielske Bilbao. Všetko sme mali vo svojich rukách, ale nevyšlo to. Je to veľká škoda, pretože sme mohli hrať proti slávnemu Manchestru United. Už je to však za nami, pozeráme sa dopredu. Myslíme na úvodný duel proti Krasnodaru.
Mali ste na prvý jarný súboj nejakú špeciálnu prípravu?
- Mužstvo bolo dosť rozbité, pretože viacero hráčov odišlo počas stredajšej reprezentačnej prestávky do svojich národných výberov. Kompletne sme sa zišli až vo štvrtok, takže sme mali dva tréningy. Ideme však vyhrať. Ak chceme skončiť čo najvyššie, nemôžeme si dovoliť strácať doma body.
Neobávate sa terénu, je v dobrom stave?
- Počasie nie je ideálne, uvidíme až v samotnom stretnutí. Budeme hrať na svojom štadióne, doposiaľ sme ligové súboje absolvovali na umelej tráve, takže bude to zmena.
Dres Lokomotivu by mala obliecť aj nová posila – ruský kanonier Roman Pavľučenko, ktorý prišiel z anglického Tottenhamu…
- Už môže hrať, pretože v Európskej lige mal stop – na jeseň hral rovnakú súťaž za Tottenham. Je to výborný hráč, určite sa od neho budú očakávať góly. Všetci veríme, že ich dá čo najviac a pomôže klubu v jeho cieľoch.
Tie sú aké?
- Chceme sa pobiť o špicu tabuľku a získať miestenku v Lige majstrov, kde majú istú účasť dve mužstvá. Na druhé CSKA Moskva strácame iba šesť bodov, takže to je v našich silách. Musíme však vyhrávať.
Čo vaša pozícia? Proti Bilbau ste neodohrali ani minútu…
- Počas prípravy som ochorel, ale je jasné, že chcem pravidelne hrávať. Netajím sa tým, že si chcem získať pevné miesto v základnej zostave. Verím, že tréner mi dá dôveru už proti Krasnodaru.

2. marec 2012 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!