Lokomotiv odohrá zápas proti Bilbau v Lužnikách

Dnes o 18.00 h bude výkop stretnutia šestnásťfinále Európskej ligy medzi Lokomotivom Moskva a španielskym Athleticom Bilbao. Zápas sa neodohrá na domácom štadióne železničiarov v Čerkizove, ale v Lužnikách, ktorý je domovským stánkom klubov Spartaka Moskva či CSKA.

„Toto rozhodnutie sme spravili na základe poveternostných podmienok. Samozrejme, že by sme chceli hrať v Čerkizove, ale počasie určuje svoje vlastné pravidlá, takže nastúpime na umelej tráve v Lužnikách,“ vysvetľoval na predzápasovej konferencii tréner tímu Jána Ďuricu José Couceiro.  Ten si myslí, že šance na postup medzi jeho družstvom a Španielmi sú 50 na 50. „Musím však poznamenať, že Bilbao je teraz perfektne rozohraté, veď Baskovia hrali v lige dva zápasy týždenne.“ So stavom vlastného tímu je Couceiro spokojný. „Sme na tom dobre psychicky, fyzicky aj technicky. Jediné, čoho hráči majú teraz nedostatok, je herná prax, keďže sme už dlhšie nehrali v oficiálnych zápasoch,“ dodal kouč. Lokomotiv naposledy absolvoval súťažný duel 14. decembra 2011 v Európskej lige vonku proti Anderlechtu.

Ján Ďurica, ktorý by nemal chýbať v základnej zostave, má pred Bilbaom rešpekt. „Španieli majú ligu rozbehnutú a majú svoju kvalitu, ale nezdávame sa. Čaká nás ťažký súper, ale popasujeme sa o postup,“ myslí si slovenský reprezentant. Odveta v Bilbau je na programe presne o týždeň o 19.00 h.

16. február 2012 | komentárov: 0 | kategória: Fotogaléria, Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!