Ďurica: Cez Bilbao chceme postúpiť

Futbalisti Lokomotivu Moskva, ktorého dres oblieka aj slovenský reprezentant Ján Ďurica, sa v piatok popoludní dozvedeli meno súpera, s ktorým si na jar zmerajú sily o postup medzi šestnásťfinále najlepších tímov v Európskej lige. Moskovčania sa pobijú so španielskym celkom Athletic Bilbao.

Hráči Lokomotivu postúpili do vyraďovacích bojov bez väčších problémov, keď v základnej L-skupine nazbierali v šiestich dueloch dvanásť bodov. Dvakrát zdolali rakúsky Sturm Graz i grécky AEK Atény, dva razy nestačili iba na belgický Anderlecht Brusel. „Splnili sme cieľ, ktorým bol postup do jarných bojov, takže sme spokojní. Teraz už čakáme na meno súpera,“ vyjadril sa Ján Ďurica po stredajšej prehre v Anderlechte 3:5. „V hlavách sme už mali dovolenky. Bol to divoký zápas, kde nefungovali veľmi obrany,” dodal k poslednému súboju v tomto kalendárom roku.
Piatkový žreb prisúdil moskovskému tímu ďalšieho súpera. Stal sa ním španielsky popredný klub Athletic Bilbao.  „Ťažký súper, ale zdolateľný. Želal som si však anglické mužstvo, to musím priznať,“ bola prvá reakcia na žreb. „Miernym favoritom je náš súper, ale urobíme všetko preto, aby sme postúpili,“ pokračoval Ďurica. S Bilbaom odohral dva zápasy v základnej skupine bratislavský Slovan, kde má Ďurica množstvo kamarátov. Bude tréner Lokomotivu José Couceiro žiadať, aby získal od belasých informácie o Španieloch? „To si nemyslím. Naši tréneri si isto zoženú o Bilbau dosť informácií,“ dodal Ďurica.

Prvý zápas šestnásťfinále Európskej ligy sa uskutoční 16. februára v Moskve, odveta je na programe 27. marca v Bilbau.

16. december 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!