Po Sturme chceme mať postup vo vrecku

Hoci sa cez víkend skončila pre tento kalendárny rok ruská súťaž, futbalisti Lokomotivu Moskva ešte na zimné prázdniny pomýšľať nemôžu. Mužstvo nášho obrancu Jána Ďuricu totiž v decembri čakajú posledné dva zápasy v hlavnej fáze Európskej ligy. Vo štvrtok o 18.00 h doma privítajú v L-skupine rakúsky tím Sturm Graz.

Moskovčania majú pred zápasom so Sturmom a posledným duelom na pôde belgického Anderlechtu Brusel (14. decembra) všetko vo svojich rukách. Už proti rakúskemu klubu si v domácom prostredí môžu v predstihu zaistiť postup do jarných vyraďovacích bojov Európskej ligy.

Z každej zo skupín totiž postupujú ďalej prvé dve mužstvá a železničiari majú na druhej priečke pred Sturmom až šesťbodový náskok. „Už doma chceme získať istotu, aby sme sa v poslednom zápase proti belgickému Anderlechtu nemuseli strachovať o postup,“ vyjadril sa obranca Lokomotivu Ján Ďurica. Keďže jeho klub vyhral v prvom vzájomnom súboji na ihrisku Sturmu 2:1, môžu dokonca doma aj prehrať. „Aj keď prehráme 0:1, tak ideme ďalej. Ale chceme bodovať naplno, pretože v posledných ligových dueloch sa nám nedarilo,“ dodal slovenský reprezentant, ktorý by nemal chýbať v základnej zostave portugalského trénera Josého Couceira.

30. november 2011 | komentárov: 0 | kategória: Fotogaléria, Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!