Elena: Jano je jeden z najpopulárnejších hráčov Lokomotivu

Elena Rybakova je mladá fotografka a študentka z Moskvy. Je veľkou fanúšičkou Lokomotivu a slovenského futbalistu Jána Ďuricu. Jej fotky sú publikované na oficiálnej stránke jandurica.sk a my sme sa jej preto chceli opýtať, prečo rada fotografuje a čo si myslí o našom obrancovi.

Kedy si stretla Jana po prvý raz?
Bolo to v roku 2009. Tím Lokomotivu mal stretnutie so svojimi fanúšikmi. Predstavili nám nové posily a medzi nimi bol aj Ján.
Aký bol tvoj prvý dojem?
Často sa smeje a vždy je pre mňa potešením, že ho môžem fotografovať.
Sledovala si ho počas kariéry len v Lokomotive alebo predtým aj v Saturne?
Za Saturn v tej dobe hral aj Dmitrij Loskov, ktorý je dlhodobým kapitánom Lokomotivu. Ďalší futbalista Vadim Jevsejev, ktorý kedysi pôsobil v Lokomotive, hral aj za Saturn a je slávny pre jeho gól do siete Walesu. Takže zápasy Saturnu som pozorne sledovala. V tom tíme Ďurica ukázal, že je silný a robustný hráč, korý bol excelentný v sezóne 2007. Vtedy odohral všetky zápasy v Ruskej lige bez striedania. Bol aj vyhlásený za najlepšieho vľavo hrajúceho stopéra v tejto súťaži.
Je jedným z najpopulárnejších futbalistov Lokomotivu?
Áno, myslím si, že to môžeme povedať. Po návrate z Hannoveru, kde bol na hosťovaní, sa presadil v základnej zostave a stal sa medzi fanúšikmi ešte populárnejší.
Kedy si začala fotiť zápasy ruského klubu?
Lokomotiv je môj obľúbený tím. Fandím im už od roku 2000 a v roku 2007 som začala fotografovať zápasy.
Kde sú uverejnené tvoje fotky? Okrem jandurica.sk :-)
Na ruskom internetovom futbalovom portáli  http://www.soccer.ru/ a webe fanúšikov Lokomotivu http://www.l-oko.ru/.
Ako sa počas zápasov fandí Janovi? Len volaním jeho krstného mena?
Len pokrikom „Ďurica“!
Na ktorý jeho zápas si najradšej spomínaš?
Najpamätnejším je nedávne stretnutie v Nalčiku a gól Ďuricu v posledných minútach duelu. V hľadiska Spartaka bolo asi 50-60 fanúšikov. Po prvej polovici sme prehrávali, ale v druhom polčase prišli naši hráči ako vymenení a Denis Glušakov dokonca vyrovnal na 1:1. Na konci zápasu sa zranil Renat Janbajev, Ján ho striedal a okamžite o minútu (v 87.) skóroval. Bola som vtedy na tribúne a tá celá vyskočila od radosti! To víťazstvo bolo pre nás veľmi dôležité. Po skončení stretnutia sa Lokomotiv posunul na 3. miesto v ligovej tabuľke a fanúšikovia skandovali: „Na treťom mieste sme po prvý raz od leta! A vďačíme za to Ďuricovi!“
Myslíš si, že kariéru ukončí práve v Lokomotive?
Boli by sme radi, keby svoju kariéru ukončil práve u nás. Kontrakt má do júna 2015.
Medzi ženskými fanúšičkami je veľmi populárny?
Áno, je z tých hráčov, ktorí majú u žien úspech. Ale v Lokomotive máme takých viac: Dmitrija Syčeva, Dmitrija Torbinského, Renata Janbajeva či bývalých futbalistov nášho klubu Dinijara Biľaletdinova a Marata Izmajlova.
Prečo ťa baví fotiť?
Milujem futbal. Milujem kresliť. Chcem sa stať dizajnérkou. Fotografia je pre mňa druhom moderného umenia. Športová fotografia je pre mňa kombináciou mojich obľúbených vecí: športu a umenia.
Čo a kde študuješ a čo by si rada robila po ukončení štúdia?
Som študentkou dizajnu na Fakulte umení a dizajnu Moskovskej pedagogickej štátnej univerzity. Dúfam, že po promóciách získam prácu, ktorá bude súvisieť s mojou špecializáciou.

24. november 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!