V Rusku štartuje bitka o titul a pohárové miestenky

Cez víkend sa začína v ruskej lige bitka o titul a miestenky v pohárových súťažiach. V hre o majstrovský pohár je po úvodných 30-tich kolách aj tím nášho futbalistu Jána Ďuricu – Lokomotiv Moskva. Železničiarom zatiaľ patrí štvrtá priečka, keď na vedúci Zenit Petrohrad strácajú osem bodov. Prvým súperom Lokomotivu bude v nedeľu o 13.15 h Spartak Moskva na jeho pôde.

Po dvojtýždňovej prestávke sa v Rusku opäť otvoria brány futbalových štadiónov. Hrať sa však už bude v dvoch skupinách, tabuľka sa totiž po 30-tich kolách rozdelila na dve skupiny – prvých osem tímov si zahrá o titul a miestenky v pohárovej Európe, druhá časť o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Mužstvo nášho reprezentačného obrancu Jána Ďuricu Lokomotiv Moskva bude bojovať o tie najvyššie priečky. „To bol aj náš cieľ pred jesennou časťou. V tabuľke sme poskočili o niekoľko miest vyššie a stále sme v hre o Ligy majstrov a aj majstrovský titul. Teraz bude pre nás každý zápas kľúčový a veľmi ťažký, ale pokúsime sa ísť v tabuľke ešte vyššie,“ vyjadril sa náš obranca Ján Ďurica, ktorý sa v posledných kolách znovu vrátil do základnej zostavy portugalského trénera Josého Couicera. Zaujímavosťou je, že medzi prvými ôsmimi mužstvami bojujúcimi o titul sú všetky štyri moskovské kluby – CSKA, Spartak, Lokomotiv i Dinamo. Takže tím Jána Ďuricu odohrá zo štrnástich kôl až jedenásť zápasov v Moskve!

18. november 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!