Trabzonspor - Genclerbirligi (liga, 4. kolo)
  • 17.09.2017 - 20:00
    Basaksehir - Trabzonspor (liga, 5. kolo)

Jano chváli kolektívny výkon, ale myslí už na mestské derby

Kráčajú za vysneným postupom. Futbalisti Lokomotivu Moskva včera vo štvrtom zápase L-skupiny Európskej ligy triumfovali nad domácim AEK Atény 3:1. Slovenský obranca odohral celé stretnutie.

Železničiarom vyšla aj odveta s gréckym tímom. Veď len pred dvomi týždňami zdolali aténsky klub v Moskve 3:1 a teraz výsledok zopakovali. Po bezgólovom polčase najprv skóroval za Lokomotiv v 50. minúte stredopoliar Denis Glušakov, no domáci po penalte Leonarda vyrovnali na 1:1. To však Lokomotiv nezlomilo a zásahmi striedajúceho Brazílčana Maicona a Rusa Ignaťjeva si zabezpečil triumf 3:1. „Vyhrali sme po výbornom kolektívnom výkone. AEK na nás nestačil a my sme boli po celý zápas lepším mužstvom. Stretnutie sa skončilo, treba sa tešiť z nášho úspechu,“ povedal slovenský obranca pre svoj oficiálny web jandurica.sk. Po dvoch zápasoch play-off s Trnavou a súboji skupinovej fázy so Sturmom Graz Ďurica nastúpil v tejto sezóne v štvrtom zápase Európskej ligy.
V L-skupine je teraz Lokomotiv na 2. priečke s deviatimi bodmi a pred tretím Grazom má 6-bodový náskok. Prvý Anderlecht Brusel má už istý postup do šesťnásťfinále Európskej ligy. Najbližší súboj v prestížnej súťaži sa bude konať prvého decembra, keď Moskovčania privítajú Sturm Graz.
V nedeľu proti CSKA Moskva
Už tento víkend sa skončí jesenná časť ruskej Premier League.  V 30. kole čaká Lokomotiv po Spartaku ďalšie mestské derby. Železničiari chcú odčiniť poslednú nepríjemnú prehru 0:3. „Už v nedeľu máme duel proti CSKA Moskva a to je teraz dôležité. Každý zápas píše inú históriu, tak sa musíme naň dobre pripraviť!!!“ dodal Ján Ďurica.

4. november 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor: