Lokomotiv rozstrieľal v mestskom derby Nigeríjčan Emenike

Spanilá jazda futbalistov Lokomotivu Moskva sa skončila. Neporaziteľnosť v jesennej časti ukončili v predposlednom 29. kole ruskej ligy hráči Spartaku Moskva. Na svojom štadióne rozdielom triedy zdolali tím nášho futbalistu Jána Ďuricu 3:0, keď hetrik zaznamenal reprezentant Nigérie Emmanuel Emenike.

Slovenský futbalista Ján Ďurica po dlhšom čase opäť nastúpil v základnej zostave Lokomotivu. Naposledy sa tak stalo 10.  septembra proti Zenitu Petrohrad, odvtedy rodák z Dunajskej Stredy laboroval so zapálenou pätou a následne ho tréner José Couceiro nechával vysedávať iba na lavičke náhradníkov. V predošlom 28. kole však nastúpil v závere na pôde Nalčiku a vystrieľal svojmu mužstvu víťazstvo 2:1. „Verím, že som si opäť vypýtal miesto v zostave,“ povedal po zápase Jano a jeho želanie sa aj naplnilo.

V sobotňajšom zápase proti mestskému sokovi Spartaku Moskva vybehol na trávnik už od prvej minúty a na ihrisku pobudol celý čas. Lenže po zápase odchádzal do kabín sklamaný, pretože jeho tím prehral hladko 0:3. Hviezdou večera sa stal hráč Nigérie Emmanuel Emenike, ktorý Železničiarom strelil hetrik. „Do konca jesennej časti ostáva ešte jedno kolo. Budeme sa snažiť vyhrať, aby sme do jarnej časti, v ktorej pôjde nielen o titul, ale aj miestenky do Ligy majstrov, išli čo z najlepšej pozície,“ vyjadril sa Ján Ďurica. Lokomotiv čaká 6. novembra posledný ligový duel v tomto roku proti CSKA Moskva na domácom štadióne o 17.45 h.

Ján Ďurica utrpel v zápase so Spartakom aj zranenie po zrážke so súperom v hlavičkovom súboji.  Po ošetrení tržnej rany na čele v dueli pokračoval.

Fotografie zo zápasu poskytla ruská fotografka Elena Rybakova.

30. október 2011 | komentárov: 0 | kategória: Fotogaléria, Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!