O titul sa bude bojovať ešte na jar

Tohtoročná sezóna najvyššej ruskej súťaže Premier League je výnimočná. Ruská federácia totiž prechádza na nový herný systém, rovnaký ako majú zaužívané ostatné európske futbalové krajiny, a to jeseň – jar. Doposiaľ tomu však bolo opačne a preto tohtoročná sezóna bude mať až tri pol roky.

Ruská súťaž začala tradične jarnou časťou sezóny a svojho majstra mala spoznať posledným kolom v novembri. Lenže kvôli zmene systému sa bude o titul i zostupové miestenky bojovať ešte na jar. „Keďže Rusi chcú prejsť na klasický európsky systém jeseň-jar, tak táto sezóna sa po odohratí 30-tich duelov teraz v novembri rozdelí na dve skupiny. Mužstvá od 1-8 miesta v tabuľke budú hrať každý s každým dvojkolovo na jar o majstra s tým, že body každému ostanú. Spodná časť tabuľky rovnakým systémom bude bojovať o záchranu,“ vysvetľuje nový hrací plán náš futbalista v službách Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. „Takže majster bude známy až na jar, tak ako v iných ligách. Ďalší ročník sa už bude hrať po novom jeseň-jar,“ dopĺňa Ďurica, ktorého mužstvo čaká v sobotu predposledné 29. kolo o 17.30 h na ihrisku mestského rivala Spartaku Moskva. Keďže Lokomotiv momentálne okupuje tretiu pozíciu, na jar tak nebude chýbať v súbojoch o titul a pobije sa aj o Ligu majstrov.

27. október 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!