Trabzonspor - Genclerbirligi (liga, 4. kolo)
  • 17.09.2017 - 20:00
    Basaksehir - Trabzonspor (liga, 5. kolo)

Ďurica vystrieľal víťazstvo 2:1 v Nalčiku

Famózny návrat do zostavy Lokomotivu Moskva zaznamenal dnes popoludní Ján Ďurica. Portugalský kouč José Couceiro dal nášmu obrancovi šancu po vyše mesiaci. Na ihrisko ho v zápase 28. kola proti Spartaku Nalčik poslal v 86. minúte za stavu 1:1. A práve náš reprezentant o minútu neskôr strelil víťazný gól svojho klubu.

Odchovanec Dunajskej Stredy nastúpil za Lokomotiv naposledy 15. septembra v pohárovom súboji na pôde rakúskeho Sturmu Graz. Následne laboroval so zapálenou pätou na nohe a keď sa vyliečil, už vysedával iba na lavičke náhradníkov. Portugalský kouč José Couceiro zrejme nechcel meniť zostavu, ktorá vyhrávala jeden duel za druhým. Až v dnešnom pondelkovom súboji na ihrisku Nalčiku dal opäť šancu nášmu hráčovi a ten sa mu odvďačil za dôveru svojim tretím gólom v sezóne a zároveň víťazným. „Som veľmi rád, že som opäť hral a navyše dal aj gól, ktorým sme rozhodli o našom triumfe. Pevne verím, že som si týmto zásahom vypýtal miestenku v základnej zostave a v ďalšom súboji už nastúpim od začiatku,“ povedal po súboji spokojný Ján Ďurica. Svoj prvý gól za Lokomotiv v tejto sezóne strelil rodák z Dunajskej Stredy v prvom kole proti Dinamu Moskva, ten druhý dal v 15. kole na pôde moskovského CSKA.
Náš reprezentant vybehol na trávnik až v 86. minúte a pár sekúnd po svojom pobyte na trávniku skóroval. „Zahrávali sme štandardnú situáciu, kopali sme priamy kop. Fínskemu brankárovi Ottovi Fredriksonovi však potom vypadla lopta z rúk, dostala sa ku mne a už nebol problém poslať ju do siete,“ opísal gólový moment Jano.

Najbližšie čaká Lokomotiv už v sobotu duel na trávniku mestského rivala Spartaku Moskva.

24. október 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor: