Ďurica: Rusi boli trpezlivejší, je to veľká škoda

Futbalisti Slovenska definitívne stratili šancu prebojovať sa na budúcoročný európsky šampionát 2012. Piatková prehra 0:1 na žilinskom štadióne s Ruskom rozhodla o tom, že v tabuľke B-skupiny obsadíme 4.miesto. Nič už na tom nezmení ani posledný duel v utorok na pôde Macedónska, kde sa rozlúčime s kvalifikáciou.

V kľúčovom stretnutí proti zbornej nechýbal v zostave trénera Vladimíra Weissa ani obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica. Ten sa na zelený trávnik vrátil po takmer mesačnej prestávke zavinenej zranením päty. Slováci pred vypredaným hľadiskom vedeli, že iba tri body proti Rusom ich udržia v hre o účasť na ME 2012.
Náš tím však opäť zlyhal v ofenzíve, nevypracovali sme si za celý duel vyloženú šancu, zatiaľ čo súper mal príležitosti na prekonanie gólmana Muchu. ,,Bol to zápas o psychike a trpezlivosti. Vedeli sme, že veľa gólov nepadne, že možno rozhodne jediná chyba. Rusi mali aj viac šťastia, strelili gól, ktorý sa po mojom bloku dostal do bránky. V tom čase nám chýbal na ihrisku Kucka, hoci sa pýtal do hry, rozhodca to neregistroval,” vyjadril sa k zápasu sklamaný obranca Ján Ďurica.
,,Treba však povedať, že sme do tohto súboja dali všetko, hrali sme so srdcom, žiaľ nevyšlo to. Tréner Weiss nám po stretnutí poďakoval, že sa nemáme začo hanbiť,” pokračoval Jano.
Treba si však chlapsky priznať, že kvalifikáciu sme si neprehrali súbojom s Ruskom, ale dvojzápasom s Arménskom. Dve prehry a skóre 1:7, to bol hlavný dôvod, prečo sme nepostúpili. Keby sme mali na konte týchto šesť bodov, tak v utorok by sme v Macedónsku mohli oslavovať. ,,Tieto body nám veľmi chýbajú. Nič sa nedá robiť, život ide ďalej. Treba sa rozlúčiť s kvalifikáciou so cťou a v Macedónsku vyhrať,” dodal Ďurica.

8. október 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!