Slovenský obranca hral proti Sturmu Graz, aj keď má zdravotné problémy

Výborne vstúpili do prestížnej Európskej ligy futbalisti Lokomotivu Moskva. V zostave s Jánom Ďuricom otočili priebeh duelu na pôde Grazu, keď prehrávali od 14. minúty 0:1, ale nakoniec zvíťazili 2:1.

Začiatok zápasu sprevádzali problémy, pre ktoré sa začal až o 40 minút neskôr, teda o 21:45. Dôvodom bol výpadok umelého osvetlenia v UPC-Arene v Grazi.  Duel lepšie odštartovali domáci, ktorí sa ujali vedenia gólom maďarského útočníka Imreho Szabicsa. Lenže Lokomotiv sa nepoložil a podobne ako naposledy v 23. kole ruskej Premier League otočil doma skóre proti Zenitu Petrohrad (4:2), výkon zopakoval aj teraz. V 28. minúte vyrovnával Nigérijčan Victor Obinna a už o minútu neskôr pridal ďalší zásah Dmitrij Syčev. „Ukázali sme, že sme morálne silný tím. V dvoch zápasoch sme prehrávali, ale dokázali sme to otočiť a nakoniec vyhrať. Prvý krok v skupinovej fáze Európskej ligy je vždy veľmi dôležitý,“ komentoval pre jandurica.sk náš obranca, ktorý odohral celý zápas. „Včera som hral, aj keď som mal problémy s kolenom a pätou,“ vysvetlil. „Teraz nás čaká ozaj nabitý program, veď absolvujeme stretnutia v Európskej lige, ruskej lige a Ruskom pohári,“ dodal obranca.

Už túto nedeľu o 17:30 nastúpi Lokomotiv Moskva proti Tereku Groznyj v 24. kole Premier League. Moskovčania budú hrať na pôde desiateho tímu najvyššej ruskej súťaže. V 9. kole jarnej časti rozstrieľali súpera jednoznačne 4:0. O tri dni neskôr, v stredu 21. septembra, príde na rad Ruský pohár a domáci súboj proti Luchu Vladivostok.

Čo sa týka Európskej ligy, Lokomotiv najbližšie privíta v Moskve druhého favorita L-skupiny z Belgicka Anderlecht Brusel. Ten si včera doma poradil s gréckym klubom AEK Atény poľahky 4:1 a vedie L-skupinu o skóre pred železničiarmi.

16. september 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor: