Moskovčania sú pred zápasom Európskej ligy so Sturmom plní očakávania

Už dnes večer o 21:05 nastúpi moskovský klub Lokomotiv v prvom zápase skupinovej fázy Európskej ligy 2011/2012. Sily si zmerá s rakúskym Sturmom Graz, na ktorého pôde bude hrať aj s našim obrancom Jánom Ďuricom.

Lokomotiv Moskva postúpil do skupinovej fázy potom, čo zdolal slovenský tím Spartak Trnava. V prvom zápase v Moskve zvíťazili Rusi 2:0, v trnavskej odvete remizovali 1:1. Teraz sa konečne dočkali prvého duelu nového vydania prestížnej futbalovej súťaže na štadióne UPC-Arena s kapacitou 15400 divákov. „Čaká nás prvý zápas, ktorý bude veľmi dôležitý. Lebo v ňom ide o to, ako vstúpime do prvých bojov v našej skupine. Sme plní očakávania,“ povedal krátko pod duelom pre jandurica.sk slovenský reprezentačný obranca.

Nový ročník skupinovej fázy Európskej ligy odštartuje prvými zápasmi vo štvrtok 15. septembra a vyvrcholí po troch mesiacoch 15. decembra. Do bojov zasiahne 48 tímov a bude sa hrať systémom každý s každým na odvety. Do jarnej časti postúpia iba prvé dva celky, ktoré doplnia tretie nepostupujúce mužstvá zo základných skupín v Lige majstrov.

Lokomotiv Moskva patrí spoločne s belgickým tímom Anderlechtom Brusel medzi favoritov L-skupiny. Mužstvo nášho obrancu Jána Ďuricu by tak podľa papierových predpokladov malo pokračovať v európskych súťažiach aj na jar. „Myslím si, že môžeme byť so žrebom maximálne spokojní. Máme obrovskú šancu postúpiť do jarných súbojov Európskej ligy. Našim cieľom je ísť čo najďalej,“ vyjadril sa po žrebe Ďurica.

L-skupina

Anderlecht Brusel, AEK Atény, LOKOMOTIV MOSKVA, Sturm Graz

15. september 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!