Ďurica po vysokej prehre s Arméncami: Rozpadlo sa to, stratili sme disciplínu

Arménci sú naše prekliatie. Práve futbalisti tejto krajiny nás v kvalifikačnej B-skupine ME 2012 zdolali dvakrát, tentoraz neuveriteľne 4:0 v Žiline. Celý duel odohral aj slovenský obranca Ján Ďurica.

Nášmu reprezentantovi nebolo po stretnutí do reči. Nie je sa ani veľmi čomu čudovať. Svoj 51. duel v slovenských farbách si určite predstavoval inak. „Po takom zápase sa hovorí ťažko. Môžeme si však za to sami. V prvom polčase sme nepremenili šance a keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať,“ vysvetľoval príčiny prehry Ďurica, podľa ktorého sa naša hra úplne rozpadla po druhom góle Arméncov.
„Ako sme dostali prvé dva, rozpadlo sa to, stratili sme disciplínu. Chceli sme dať rýchlo gól, dali nám ho oni. Dobre sme hrali iba v prvom polčase. Ja dúfam, že ešte získame 6 bodov a pobijeme sa o postup,” dodal Ďurica. Slovákov čaká predposledný duel v B-skupine 7. októbra proti Rusku. Kvalifikáciu o ME 2012 uzavrú o štyri dni neskôr vonku proti Macedónsku.
Hráč Lokomotivu Moskva má v programe najbližší duel v ruskej Premier League v sobotu 10. septembra o 14:30 doma proti lídrovi tabuľky Zenitu Petrohrad.

Slovensko – Arménsko 0:4 (0:0)
Góly: 57. Movsisjan, 70. Mchitarjan, 81. Ghazarjan, 90.+ Sarkisov, ŽK: 45. M. Čech, 52. Guédé, 72. Šesták, 75. Hamšík, 90+ Stoch – 37. Mkojan, 43. Pizzelli, rozhodovali: Borski – Borkowski, Rostkowski (všetci Poľ.), 7238 divákov.
SLOVENSKO: J. Mucha ml. – Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, M. Čech (78. E. Jendrišek) – Karhan, Guédé (55. Jež) – Stoch, Hamšík, Weiss ml. (71. Šesták) – Hološko.
ARMÉNSKO: Berezovskij – Hovsepjan, Mkojan, Alexanjan, Hajrapetjan – Artur Jedigarjan (90.+ Juspašjan), Mkrtčjan – Mchitarjan, Pizzelli (74. Manučarjan), G. Ghazarjan – Movsisjan (85. Sarkisov).

7. september 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor: