Slováci z Cookstownu fandili v Dubline slovenskému obrancovi | Ján Ďurica - Oficiálne stránky


Slováci z Cookstownu fandili v Dubline slovenskému obrancovi

Futbalisti Slovenska odohrali v piatok v Dubline kvalifikačný duel proti domácemu Írsku (0:0). Do hľadiska nádherného štadióna si našlo cestu niekoľko tisíc slovenských fanúšikov. Na zápas našich sa prišli pozrieť aj štyria chalani žijúci v Severnom Írsku, ktorí fandili celému nášmu výberu a extra obrancovi Jánovi Ďuricovi.

Štvorica Slovákov – Arpád Csalava, Štefan Papp, Milan Hruška a Peter Hatyina žijú v meste Cookstowne v Severnom Írsku už niekoľko rokov. Zápas zverencov trénera Vladimíra Weissa si nenechali ujsť, veď už niekoľko mesiacov vopred sa naňho tešili. ,,Boli sme aj v Belfaste pred dvomi rokmi na zápase, kde naši vyhrali 2:0. Sme veľkí futbaloví fanúšikovia a takúto možnosť sme si nenechali ani teraz utiecť,” hovorí Arpád. Štvorica našich fanúšikov fandí celému mužstvu, ale v tíme trénera Weissa má aj svojich dvoch obľúbencov. ,,Ide o obrancu Jána Ďuricu, ktorému sme extra držali palce a ešte uznávame aj útočníka Stana Šestáka, ale škoda, že teraz nenastúpil,” prezradil Štefan.

Zápas na 50-tisícovom štadióne v Dubline si chalani užívali a po zápase ich mrzelo iba to, že náš výber nevyhral. ,,Chlapci hrali výborne, boli lepší ako domáci Íri. Škoda, že sme nedali gól, ale aj remíza je dobrá, pretože sme stále v hre o postup na európsky šampionát,” pokračoval Peter.

A čo vravel na atmosféru Milan? ,,Fantastická. V hľadisku bolo asi 4000 Slovákov. Bolo nás viac počuť ako Írov, to som veru nečakal.”

4. september 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!