Ďuricov päťdesiaty reprezentačný štart a remíza Slovákov v Írsku

Slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica dostal opäť dôveru a nastúpil už na svoj 50. zápas v našej reprezentácii. Stalo sa tak v dueli B-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2012, v ktorom Slováci remizovali v Dubline s Írmi 0:0.

„Do Dublinu sme prišli bodovať a je to v našich silách. Treba však podať disciplinovaný a kolektívny výkon. Súper bude hrať ostrovný futbal, agresívny a nakopávať lopty. Na tribúnach budú mať navyše fantastickú divácku kulisu. Ak sa s tým vyrovnáme, tak máme na to, aby sme vyhrali. Všetci, čo nastúpime, však musíme podať maximálny výkon. Musíme z ihriska odchádzať vyžmýkaní ako citrón,“ vyjadril sa pred dôležitým duelom obranca Ján Ďurica pre svoju oficiálnu stránku. A nebol ďaleko od pravdy.

Slováci si odniesli z Dublinu aspoň jeden bod, ktorý však z hľadiska postupu z B-skupiny ešte nič nevyriešil. Viac napovie ďalší domáci duel proti Arménsku, ktorý sa uskutoční už 6. septembra. „Myslím si, že to bol dobrý zápas zo strany oboch tímov. Videli sme to ofenzívne a kvalitné stretnutie vo výbornej atmosfére, v ktorom mohol zvíťaziť ktokoľvek. Situácia v skupine je stále otvorená,“ zhodnotil zápas Írsko – Slovensko pre agentúru SITA kouč Vladimír Weiss.

Ďurica odohral v kvalifikácii o postup na futbalové ME 2012 zatiaľ štyri plné zápasy, v troch chýbal. Zaznamenal aj jeden gól a to v domácom stretnutí proti Írsku.

Írsko – Slovensko 0:0 (0:0)
ŽK: 66. Dunne, 87. St. Ledger – 66. Kucka, 75. J. Mucha ml., rozhodovali: Proenca – Trigo, R. F. Santos (všetci Portug.)
Zostava: J. Mucha ml. – Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, M. Čech – Karhan, Kucka (77. Guédé) – Hamšík, Stoch, Weiss ml. (86. Jendrišek) – Hološko (88. Vittek).

3. september 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!