Ak chceme uspieť, musíme ísť z ihriska vyžmýkaní ako citrón

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa od stredy nachádzajú v Dubline, kde v piatok o 20.45 SELČ nastúpia na kvalifikačný duel B-skupiny o postup na ME 2012 proti domácemu Írsku. V nominácii nechýba ani obranca Lokomotivu Moskva Ján Ďurica, ktorý vlani v októbri proti tomuto súperovi vystrieľal remízu 1:1.

Zverencov trénera Vladimíra Weissa čaká v Dubline veľmi ťažký a kľúčový zápas, pretože práve s Írmi a Rusmi máme v tabuľke po trinásť bodov a bojujeme o priamu účasť na európskom šampionáte 2012. Navyše s týmto protivníkom sme v samostatnej ére ešte nikdy nevyhrali, v troch dueloch sme dvakrát remizovali a raz prehrali.

„Do Dublinu sme prišli bodovať a je to v našich silách. Treba však podať disciplinovaný a kolektívny výkon. Súper bude hrať ostrovný futbal, agresívny a nakopávať lopty. Na tribúnach budú mať navyše fantastickú divácku kulisu. Ak sa s tým vyrovnáme, tak máme na to, aby sme vyhrali. Všetci čo nastúpime však musíme podať maximálny výkon, musíme z ihriska odchádzať vyžmýkaní ako citrón,“ vyjadril sa pred dôležitým duelom obranca Ján Ďurica.

Skúsenému zadákovi sa v posledných týždňoch darí v jeho klube Lokomotiv Moskva. V ruskej lige totiž už šesť duelov neinkasovali gól. „Bol by som rád, keby sa tak stalo aj teraz v Dubline. Bolo by to super neinkasovať a nejaký gólik streliť,“ pokračuje Jano, ktorý vlani 12. októbra v Žiline hlavičkou strelil náš jediný zásah proti Írom pri remíze 1:1. „Bola by to paráda, keby sa mi niečo také podarilo aj teraz. Ale ako som už povedal, pre mňa bude prvoradé hrať spoľahlivo v defenzíve, samozrejme, ak dostanem dôveru od trénera Weissa.“

A koľko bodov si želá Ján Ďurica v dvojzápase proti Írsku a Arménsku? „Najlepšie by bolo šesť, ale bude to ťažké. Ak neprehráme v Dubline a Íri následne stratia body utorok aj s Ruskom, tak si myslím, že z boja o priamy postup vypadnú, čo by bolo fajn. My však musíme pozerať na seba a pokúsiť sa získať maximum bodov,“ dodal na záver.

1. september 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Reprezentácia SR | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!