Trabzonspor - Genclerbirligi (liga, 4. kolo)
  • 17.09.2017 - 20:00
    Basaksehir - Trabzonspor (liga, 5. kolo)

Zápas so Spartakom sme mali pod kontrolou

Momentálne ôsmy tím ruskej Premier League Lokomotiv Moskva uspel v prvom stretnutí play-off o postup do hlavnej fázy Európskej ligy proti slovenskému klubu Spartak Trnava. Ján Ďurica po triumfe 2:0 verí, že pred budúcotýždňovou odvetou na ihrisku súpera má jeho družstvo veľkú výhodu.

Prvý duel play-off o postup do hlavnej fázy Európskej ligy mal moskovský tím úplne pod kontrolou. Lokomotiv si vytvoril viacero sľubných šancí a slovenský tím mohol inkasovať aj viac gólov. Skóre otvoril v 34. minúte ruský obranca Renat Janbajev a už o tri minúty zvýšil vedenie domácich brazílsky útočník Maicon. Prvý polčas sa skončil 2:0 a keďže Moskovčania ani Trnavčania v druhom nedali gól, zápasové skóre sa nemenilo.
„Celý zápas sme mali pod kontrolou. Výsledok 2:0 je pre nás dobrý, ale čaká nás ešte odveta, v ktorej máme navrch. Bol to pekný večer Lokomotivu,“ povedal pre svoj oficiálny web Ján Ďurica. Hoci slovenský obranca pred duelom tipoval, že na zápas môže zavítať až 20-tisíc fanúšikov, cestu na štadión v Čerkizove si našlo presne 13 402 divákov.
Odveta sa koná budúci štvrtok 25. augusta na Štadióne Antona Malatinského večer o 19:00.

Myslí už na nedeľu a ligu
Po dvoch bezgólových remízach a predtým dvoch výhrach a potom, čo Moskovčania už štyri duely neinkasovali, príde na rad 21. kolo najvyššej ruskej súťaže. Doma sa stretnú s deviatym tímom súťaže FC Krasnodar (26 bodov), Lokomotiv je ôsmy (30 bodov). Ak moskovský klub nechce, aby sa na nich Krasnodar dotiahol, musí zvíťaziť. „Treba už myslieť na nedeľu. Čaká nás Krasnodar a to je teraz dôležité,“ dodal Ďurica. Výkop stretnutia je naplánovaný na nedeľu o 18:45 SELČ.

Lokomotiv Moskva – Spartak Trnava 2:0 (2:0)
Góly: 34. Janbajev, 37. Maicon.
ŽK: 12. R. Procházka (Trnava), 13 402 divákov.
Zostavy:
 Lokomotiv Moskva: Guilherme – Šiškin, Manuel da Costa, J. Ďurica, Janbajev – Glušakov – Ibričič (65. Zapater), Tarasov, Syčov (81. Caicedo) – Ignatiev (69. Obinna), Maicon.
Trnava: Raška – Diallo, Koubský, Gross, Ľ. Hanzel – M. Kaščák – R. Procházka, Karhan, M. Vyskočil (54. Malchárek), Bicák (90. Ciprys) – T. Oravec (72. Ľ. Bernáth).

19. august 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor: