Ďurica: Vypadnutie s Trnavou by bol veľký neúspech

Už zajtra o 18.00 h odohrajú futbalisti Lokomotivu Moskva na domácom štadióne prvý duel play-off o postup do hlavnej fázy Európskej ligy proti slovenskému klubu Spartaku Trnava. Pre obrancu ruského tímu Jána Ďuricu bude mať duel proti krajanom špecifický nádych. Verí však úspech svojho tímu a postup do ďalších bojov.

Lokomotiv je proti slovenského mužstvu jasným favoritom. Čo očakávaš od stretnutia?
– Našim cieľom je jednoznačne cez Trnavu postúpiť do hlavnej fázy Európskej ligy. Keby sa to nepodarilo, bol by to pre náš klub obrovský neúspech. Musíme však k tomuto dvojzápasu pristúpiť maximálne koncentrovaní a potom sa nemusíme obávať o výsledok. Začíname doma, všetko máme vo svojich rukách.
Do jesennej časti ste vstúpili v ruskej Premier League výborne. V štyroch kolách ste ešte neprehrali a dokonca neinkasovali ani gól. No v posledných dvoch vystúpeniach ste ho však ani nestrelili. Šetrili ste si góly do trnavskej siete?
– Pevne verím, že áno. Hoci sme nedali dve kolá žiadny gól, šancí sme si vytvorili na päť zápasov. Len sa nám nedarí v koncovke. Dúfam, že práve proti Spartaku to zlomíme a vytvoríme si sľubný náskok pred odvetou.
Dvojzápas proti Trnave bude pre teba špecifický. S kým z kádra Spartaka sa poznáš najlepšie?
– Tak zopár chalanov poznám dobre, hlavne z pôsobenia z reprezentácie či už Mira Karhana alebo Tomáša Oravca. Ale pred stretnutím som s nimi nebol v kontakte.
Prídu ťa do Ruska pozrieť aj vaša rodina a najbližší?
– Nie, zápas si pozrú v televízii. O týždeň prídeme do Trnavy na odvetu, tak tam sa stretneme.
Koľko divákov sa očakáva na zápase?
– Máme skvelých fanúšikov, ktorí chodia vo veľkom počte na naše zápasy. Očakáva sa, že do hľadiska by mohlo prísť aj 20-tisíc ľudí.

17. august 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!