Po skvelom štarte musíme ostať pri zemi

Sebavedomý štart do jesennej časti ruskej ligy majú za sebou futbalisti Lokomotivu Moskva aj s našim obrancom Jánom Ďuricom. Po minulotýždňovom domácom triumfe nad Amkarom Perm 4:0, vyhrali v nedeľu hladko aj na pôde Rostova 3:0.

V zostave moskovského tímu už nechýbal ani Ján Ďurica, ktorý v úvodnom súboji jesennej časti sedel iba na tribúne, pretože si odpykával trest za červenú kartu z posledného jarného kola.
Portugalský kouč José Couceiro dal nášmu reprezentantovi dôveru od úvodu zápasu. „Odohral som celých 90 minút, čo ma teší. Stretnutie sa hralo v dosť veľkej horúčave a ihrisko nebolo úplne v ideálnom stave, ale aj napriek tomu sme duel zvládli a potvrdili víťazstvo z prvého jesenného kola. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, ale nepremenili sme viacero dobrých šancí,“ vyjadril sa na margo súboja Jano.
Jeho tím má zatiaľ skvelý štart, veď v dvoch kolách získali plný počet bodov s famóznym skóre 7:0. „Musíme ostať pri zemi. Je to skvelé, že sme takto odštartovali, to bol aj náš cieľ, ale musíme ísť stále od zápasu k zápasu a posúvať sa vyššie v tabuľke, aby sme sa dostali na pohárové priečky,“ pokračoval skúsený obranca.
Duel proti Rostovu bol pre Ďuricu špecifický, pretože v drese domácich nastúpil jeho krajan a spoluhráč z národného tímu Kornel Saláta. „Prehodili sme zopár slov, ale iba pred stretnutím. Po zápase nebolo Kornelovi určite veľmi do reči, tak som za ním ani nešiel,“ dodal Ďurica, ktorého mužstvo najbližšie nastúpi v nedeľu doma proti Krídlam Sovietov.

1. august 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!