Trabzonspor - Genclerbirligi (liga, 4. kolo)
  • 17.09.2017 - 20:00
    Basaksehir - Trabzonspor (liga, 5. kolo)

Proti Rostovu už aj so slovenským obrancom

Futbalisti Lokomotivu sa síce posunuli v tabuľke ruskej Premier League na siedme miesto, ale boj o pohárové miestenky je len pred nimi. V nedeľu večer nastúpia v 18. kole proti FC Rostov, za ktorý hráva aj ďalší Slovák Kornel Saláta.

Lokomotiv Moskva zdolal v predošlom 17. kole na domácom ihrisku Amkar Perm jednoznačne 4:0. Ján Ďurica pre kartový trest sedel iba na tribúne, ale túto nedeľu už bude figurovať v zostave železničiarov. Tí si zmerajú sily s tímom FC Rostov, ktorý je momentálne v tabuľke Premier League až pätnásty, teda predposledný. „Pôjdeme od zápasu k zápasu. Aby sme sa opäť vrátili na pohárové priečky v tabuľke,“ povedal pre http://jandurica.sk pred odvetnou časťou ruskej ligy náš obranca.
„V Rostove bude určite horúco. Bude dôležité, aby sme si v stretnutí zachovali chladnú hlavu hlavu a hrali múdro. Musíme ukázať svoje futbalové schopnosti a nepozerať sa na súpera – tak sme hrali s Amkarom. Navyše po sérii prehier prišlo víťazstvo nad Permom, čo tímu dodalo náladu,“ uviedol Slovák pre oficiálny web Lokomotivu http://www.fclm.ru.

Kluby nastúpili proti sebe naposledy 2. apríla v jarnej časti ligy a zápas sa skončil remízou 1:1. Za domácich skóroval v 74. minúte Vladislav Ignatjev, o deväť minút neskôr vyrovnal Maxim Grigorjev. Ján Ďurica odohral celý duel.
Zaujímavosťou stretnutia, ktorý má výkop o 19:00 SELČ, je fakt, že v drese Rostova by nemal v základnej zostave chýbať ani 26-ročný slovenský reprezentačný obranca Kornel Saláta.

29. júl 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor: