Obranca Lokomotivu predĺžil zmluvu so svojím klubom

Ján Ďurica má dôvod na spokojnosť. V moskovskom tíme Lokomotiv naďalej požíva dôveru vedenia, čo vyústilo koncom tohto týždňa do predĺženia jeho hráčskej zmluvy.

Slovenský obranca pôsobí v Lokomotive Moskva od januára 2009, keď prestúpil z teraz už neexistujúceho klubu Saturn Moskovská oblasť. O jeho angažovanie sa vtedy pričinil aj vtedajší kouč Rašid Rachimov. Po trénerskej výmene a nástupe Jurija Siomina slovenský futbalista však nemal jeho dôveru. „Mrzí ma, že nehrávam. neprežívam dobré obdobie. Pokiaľ ide o odchod, otvorene poviem, že ho plánujem. V takejto pozícii nemá pre mňa žiaden zmysel ostať v klube. Tréner má svoju hlavu, svojich hráčov, ťažko sa mu vnucovať do priazne. Mrzí ma, že Siomin má v mužstve hráča – reprezentanta a vôbec sa o neho nezaujíma. Smutné,“ povedal v tom období pre web ofutbale.sk Ďurica.

Situácia sa však zmenila a slovenský obranca je dnes oporou Lokomotivu. V prvých jarných pätnástich kolách (v 16. kole dostal červenú kartu a od 64. minúty už nehral) ruskej Premier League aj pod vedením už odvolaného kouča Jurija Krasnožana odohral v každom stretnutí plných 90 minút. Aj preto prišla od Lokomotivu zaujímavá ponuka. „Podpísal som predĺženie zmluvy do júna 2015. Som maximálne spokojný, pretože sa mi v Rusku darí a hrávam stabilne,“ uviedol pre http://jandurica.sk 29-ročný obranca, ktorého pôvodný kontrakt sa končil k decembru 2012.

23. júl 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!