Ďurica: Chceme hrať Ligu majstrov

Slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica má za sebou jarnú časť ruskej ligy. Jeho klub Lokomotiv Moskva figuruje na ôsmom mieste, no ambície mužstva sú oveľa vyššie. Cieľom je pobiť sa o prvé miesta a hrať Ligu majstrov. Rodák z Dunajskej Stredy očakával, že po skvelom štarte sa tím udrží vyššie, ale na druhej strane sa teší z toho, že pravidelne hráva a dostal opäť chuť do futbalu.

Po výbornom vstupe do jarnej časti sa Lokomotiv v závere prepadol do stredu tabuľky. Ste sklamaný?

– Áno, pretože sme to mali naozaj výborne rozohrané, boli sme aj na prvom mieste, ale posledné stretnutia nám nevyšli a zbytočne sme postrácali body, ktoré nás ešte môžu mrzieť.

Ambície klubu sú však vysoké, takže do odvetnej jesennej časti sa pobijete o pohárové priečky?

– Cieľom bolo vybojovať si miestenku v Lige majstrov. Mužstvo máme veľmi kvalitné, musíme zamakať a pobiť sa o špicu v ruskej lige. Je to určite v našich silách.

Je to naozaj reálne pobiť sa o Ligu majstrov?

– Liga v Rusku je veľmi vyrovnaná, asi šesť klubov má šancu stať sa majstrom a Lokomotiv rozhodne patrí medzi nich. Navyše miestenku do Ligy šampiónov majú prvé tri mužstvá. Chcem ešte zažiť tie chvíle, čo som prežil s Artmediou v tejto najprestížnejšej súťaži.

Hrávate pravidelne, dá sa povedať, že ste pilierom defenzívy?

– Poviem to takto, že som šťastný, že opäť hrávam pravidelne. Dostal som novú chuť do futbalu, po tom, čo som po prestupe do Lokomotivu nehrával a odišiel aj na hosťovanie do Nemecka. Je tu nový tréner, mám jeho dôveru aj vedenia, ktoré chce so mnou predĺžiť kontrakt. Zatiaľ si nesťažujem, práve naopak, teším sa.

Vy ste v Rusku už niekoľko rokov. Stúpa kvalita súťaže?

– Z roka na rok je liga lepšia a lepšia. Prichádzajú do klubov špičkoví hráči, naposledy Roberto Carlos, predtým aj Kuranyi a ďalší. Popredné mužstvá majú peniaze a môžu si dovoliť zaplatiť kvalitných futbalistov. Machačkala napríklad teraz láka Taliana Gattusa z AC Miláno. Nevýhodou ruskej súťaže je to, že nie je tak sledovaná ako anglická, španielska či nemecká liga.

Momentálne máte voľno, ako ho strávite?

– Pôjdem s priateľkou Máriou na dovolenku a niekoľko dní pobudnem doma s rodinou. Už sa na to teším, že si trošku oddýchnem.

30. jún 2011 | komentárov: 0 | kategória: Novinky, Trabzonspor | autor:

Nie sú žiadne komentáre

Zanechajte komentár

Trackback | RSS kanál komentárov

povolené html tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Nezabudnite ich uzatvárať!